Prowadziła "Dieta czy cud". Przeszła operację żołądka i schudła 11 kg. "Cały czas mam ochotę na kurczaka"

W 2019 roku na antenie TVN Style pojawił się program "Dieta czy cud?", którego bohaterką była Kinga Zawodnik. Gwiazda od lat zmagała się z otyłością, a niedawno postanowiła poddać się operacji bariatrycznej. Jak teraz wygląda?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kinga Zawodnik skończyła w tym roku 29 lat. Zyskała popularność dzięki trzem programom: "Dieta czy cud?", "Pierwszy raz Kingi" i "Gadżet Show". Już w dzieciństwie gwiazda zmagała się z nadprogramowymi kilogramami. Jako dorosła kobieta postanowiła wziąć udział w programie, w którym testowała różne diety oraz suplementy odchudzające. Ważyła wtedy 147 kg.

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Kinga Zawodnik. Na zmianę chudła i tyła

- Od dziecka zawsze byłam puszysta, jakoś po prostu tak było. Wiadomo, że popełniłam też bardzo dużo błędów żywieniowych, nie odmawiałam sobie niczego - mówiła Kinga w jednym z wywiadów. Przyznała, że jadła szybko i niezdrowo. W jej jadłospisie nie brakowało kebabów i słodyczy. Postanowiła wziąć udział w "Dieta czy cud?", bo chciała zmienić swoje życie i schudnąć. Wyznała, że każda z diet, którą stosowała, przyniosła efekty, ale za każdym razem musiała mierzyć się z efektem jo-jo. Z tego powodu trudno jej było utrzymać prawidłową wagę.

Od lat walczy z nadwagą. Zdecydowała się na operację

Na początku sierpnia na swoim profilu na Facebooku Zawodnik ogłosiła, że poddała się operacji bariatrycznej. Zastanawiała się nad tym 2 lata i zdecydowała się na rękawową resekcję żołądka, bo jej waga na przemian rosła i malała. Udało jej się zakwalifikować na operację na NFZ.

Operacja nie załatwi za mnie wszystkiego. Teraz wszystko zależy ode mnie. Zmiana nawyków żywieniowych, aktywność fizyczna i najważniejsze: czysta głowa. Ale cały czas mam ochotę na kurczaka z sosem czosnkowym i ogórkiem kiszonym

Pod postem pojawiło się wiele wspierających komentarzy. Fani życzą Kindze zdrowia i trzymają kciuki, żeby udało jej się wytrwać w postanowieniu zdrowego odżywiania. Podziwiają ją też za szczerość i odwagę. W rozmowie z "Plotkiem" gwiazda ujawniła, że tydzień po operacji ważyła już 11 kg mniej.

Więcej o: