Gdzie wyrzucić gąbki? Takie odpady powinny trafić tylko do jednego kontenera

Segregacja odpadów może przysporzyć wiele problemów. Wszystko przez produkty, które trudno jest dopasować do konkretnych kontenerów. Jednym z nich są wszelkiego rodzaju gąbki. Od kuchennych, do makijażu, kąpielowych, a nawet tych z wypełnienia łóżek oraz kanap. Gdzie powinniśmy je wyrzucić? Podpowiadamy.

Zwykle gdy, wyrzucamy różne przedmioty do śmieci, robimy to automatycznie, nie zastanawiając się nad tym, czy na pewno powinny trafić do tego konkretnego kontenera. Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, gdzie powinny trafić niektóre śmieci. Jednym z takich problematycznych odpadów są gąbki. Powinniśmy je wyrzucać do kontenera na śmieci zmieszane, a może do plastików? Poprawna odpowiedź jest tylko jedna. 

Zobacz wideo Czyste i zorganizowane pędzle, świeże gąbki. Jak zadbać o porządek w makijażu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie wyrzucać gąbki do naczyń i kąpielowe? Jest tylko jedno właściwe miejsce

Gąbki, z którymi najczęściej mamy do czynienia w domu powinny być wyrzucane tylko do jednego kontenera. Mowa tutaj zarówno o różnych rodzajach gąbek do czyszczenia powierzchni lub naczyń, jak i gąbek do mycia ciała. Do tej kategorii zaliczane są również gąbeczki do makijażu, którymi zwykle aplikujemy podkład, puder lub konturujemy twarz. Dwie ostatnie pozycje uznawane są za odpady higieniczne, ponieważ używaliśmy ich do twarzy lub ciała. Żadna z takich gąbek nie nadaje się też do recyklingu (zarówno kuchenna, jak i do makijażu lub mycia ciała). Gdzie więc powinny trafiać? Należy wyrzucać je do pojemnika na odpady zmieszane.

Co z innymi gąbkami? Na odpady tapicerskie jest inne miejsce

Problematyczne wydają się być jednak inne rodzaje gąbek, które możemy mieć w domach. Są to przede wszystkim gąbki tapicerskie, które znajdziemy w łóżkach, materacach lub kanapach. Jeśli chcemy pozbyć się niewielkich ilości takiego odpadu, powinniśmy wyrzucić go do kontenera na śmieci zmieszane. Warto jednak w przypadku takiego produktu udać się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w swojej okolicy i tam w odpowiednim miejscu zostawić odpad gąbki tapicerskiej. Szczególnie jeśli będą to większe ilości śmieci.

Więcej o: