O tej funkcji kombinerek na pewno nie wiedziałaś. "40 lat zajęło mi rozgryzienie tego"

Czasami jest więcej zastosowań, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Kwestia ta tyczy się również kombinerek. Jedną z nich podzielił się użytkownik Instagrama i sam nie mógł uwierzyć, że poznał ją dopiero teraz.

Szczypce istnieją od wieków, a różne ich wersje były używane przez wiele lat do wielu różnych prac, zaczynając jako narzędzia do przenoszenia materiałów podczas kowalstwa lub odlewania. Z biegiem czasu nowe projekty szczypiec rosły wraz z zapotrzebowaniem na różne zastosowania. Chociaż dzisiejsze nowoczesne egzemplarze stały się bardzo wyspecjalizowane, wiele z nich może być przydatnych poza zadaniami, do których zostały pierwotnie zaprojektowane. Jak się okazuje, mogą również uporać się z pewną kwestią, która często męczy nas podczas spożywania owoców.

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukryta funkcja kombinerek, o której wiedzą nieliczni. Internauta podzielił się nagraniem

Kombinerki są zdecydowanie jednymi z najbardziej podstawowych narzędzi, które powinieneś mieć w skrzynce narzędziowej. Od czynności związanych z majsterkowaniem po operacje. Użycie szczypiec sprawia, że zadania te są, bardziej precyzyjne. Punkt roboczy szczypiec jest zwykle nazywany szczękami lub noskiem. Ta właśnie część jest albo płaska, albo ząbkowana, dzięki temu zapewnia pewniejszy i mocniejszy chwyt. Właśnie z tej funkcji postanowił skorzystać pewien użytkownik Instagrama, po ujrzeniu jednego z filmików w sieci. Trik polega na wyciągnięciu pestki z wnętrza brzoskwini. Jedyne co należy zrobić to:

  1. Wbić, wcześniej umyte i zdezynfekowane kombinerki w górną część brzoskwini.
  2. Następnie obkręcić szczypce wewnątrz owocu.
  3. Zacisnąć szczęki i wyciągnąć pestkę.
40 lat zajęło mi rozgryzienie tego.
 

Nietypowe zastosowanie szczypiec w codziennym życiu. Internauci są w szoku

Mężczyzna na nagraniu wyznał, że nigdy nie jadł brzoskwini, więc był to jego pierwszy raz, również jeśli chodzi o spróbowanie tego owocu. Sposób na usuwanie pestki z pomocą kombinerek wyjątkowo przypadł do gustu internautom. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele słów zaskoczenia, jak prosta może być to czynność.

Nie ma mowy!
Teraz mógłbym jeść brzoskwinie godzinami.
Czas kupić mi kilka kuchennych kombinerek.
Więcej o: