Jaka ziemia do hortensji? Zadbaj o odpowiednie podłoże, a łodygi będą uginały się od kwiatów

Jaka ziemia do hortensji? Kluczem do wyhodowania pięknych kwiatów jest zapewnienie odpowiednich warunków glebowych. Podpowiadamy, jakie wymagania ma hortensja i jak ją pielęgnować.

Zły dobór podłoża dla roślin może poskutkować nie tylko podsychaniem rośliny, ale również jej obumieraniem. Aby hortensja pięknie i zdrowo rosła, należy zapewnić jej odpowiednie warunki glebowe. Podpowiadamy, jaka ziemia do hortensji będzie najlepsza.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jaka ziemia do hortensji? Roślina ma specjalne wymagania glebowe

Hortensja to liściasty krzew, który jest bardzo popularny w przydomowych ogrodach, jednak aby prezentował się pięknie, należy odpowiednio o niego zadbać. Jeśli zastanawiasz się, jaka ziemia do hortensji będzie najlepsza, spieszymy z pomocą. Warto pamiętać, że roślina ma duże wymagania glebowe. Lubi ziemię żyzną, próchniczą i przepuszczalną o odczynie kwaśnym lub lekko kwaśnym. Dodatkowo podłoże powinno być stale wilgotne. Pamiętajmy, że na glebie zalewowej ani gliniastej hortensja będzie usychać, a liście będą opadać i żółknąć, ponieważ roślina nie będzie w stanie pobierać z gleby właściwych składników odżywczych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak uprawiać hortensje? Zadbaj o odpowiednie stanowisko i częste nawożenie

Hortensje najlepiej uprawiać na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Można je sadzić pojedynczo lub w grupach, a także hodować w donicach. Wymagają nawożenia, lecz nie musimy kupować specjalnych odżywek. W pielęgnacji hortensji świetnie sprawdzi się nawóz z fusów po kawie. Wystarczy do litra wody dodać łyżkę fusów i co 2 tygodnie podlewać kwiaty. Hortensja wymaga również regularnego podlewania, ponieważ w czasie upałów może szybko zacząć więdnąć.

Więcej o: