Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Wybór jest naprawdę spory. Niektóre zakwitną jeszcze jesienią

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu, by w kolejnym sezonie cieszyć się kolorowym i pachnącym ogrodem? Wbrew pozorom wybór jest naprawdę olbrzymi. Odrobina wysiłku pod koniec wakacji sprawi, że na wiosnę będzie wyglądał jak zaczarowany. Co jeszcze warto robić w ogrodzie w sierpniu?

Sierpień, w przeciwieństwie do pracowitej wiosny, to miesiąc, w którym wiele osób odpoczywa od prac w ogrodzie i skupia się na relaksie. Mimo to poza zbieraniem dorodnych plonów warto zaplanować sobie trochę pracy. Dzięki temu sprawisz, że w kolejnym sezonie rabaty rozkwitną jeszcze piękniej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Co kwitnie w ogrodzie w sierpniu? To czas pysznych zbiorów i kolorowych kwiatów

W sierpniowym ogrodzie najczęściej skupiamy się na plonach. Zbieramy soczyste i chrupiące ogórki, pyszne pomidory, paprykę, bakłażany, cukinię, a niekiedy również kapustę i marchewkę. Oprócz tego to najlepszy okres na skompletowanie ziół m.in. tymianku i szałwii. Nasze oczy z kolei zachwycają kolorowe kwiaty, takie jak goździki, aksamitki, nasturcje, malwy, chabry, begonie i nagietki. Choć dla wielu osób ostatni miesiąc wakacji to czas odpoczynku i wylegiwania się na słońcu, warto przeprowadzić drobne prace ogrodowe oraz wysiać kwiaty, które zachwycą w kolejnym sezonie.

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? Niektóre zakwitną już jesienią

W sierpniu w ogrodzie możesz wysiać nasiona bratków oraz zasadzić kwiaty dwuletnie z rozsady. Mowa o tych, które wysiałaś w poprzednich miesiącach (najczęściej od maja do połowy lipca) do pojemników. Są to:

  • niezapominajki,
  • dziewanny,
  • goździki,
  • dzwonki ogrodowe,
  • malwy,
  • stokrotki.

Poza nimi warto sięgnąć także po bulwy zimowitów, które zakwitną na fioletowo jeszcze na jesień. Z kolei koniec miesiąca to najlepszy czas na sadzenie cebulek narcyzów.

Co warto zrobić w ogrodzie w sierpniu? Skup się nie tylko na kwiatach

Sierpień to również dobry miesiąc na sadzenie rozsady warzyw, które zbierzesz jesienią, np. wczesne odmiany sałaty masłowej, kalarepy i jarmużu. Oprócz tego nie zapomnij o letnim cięciu drzew owocowych, w szczególności jabłoni, wiśni, czereśni, brzoskwiń, gruszy i śliwy oraz orzecha włoskiego, o ile zachodzi taka konieczność. Dobrze również przejrzeć krzewy porzeczki, agrestu i malin, oraz usunąć stare pędy. 

Więcej o: