"Czy to dobry moment na zakup mieszkania?". Multimilionerka dała złotą radę, ale zapomniała o jednym

74-letnia Barbara Corcoran ostatnio często spotyka się z pytaniem, czy to dobry moment na zakup nieruchomości. Multimilionerka w krótkim nagraniu na TikToku rozwiewa wątpliwości. Nie wszyscy jednak się z nią zgadzają. "Barbara, mam na koncie 40 dolarów, a ty jesteś multimilionerką" - czytamy w komentarzach.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Barbara Corcoran to amerykańska bizneswoman, inwestorka, felietonistka konsorcjalna i osobowość telewizyjna. Dla wielu osób jest autorytetem w dziedzinie przedsiębiorczości. W jej biogramach zawsze podkreślony jest fakt, że zanim skończyła 23 lata, zmieniała pracę 20 razy.  Jak z kelnerki stała się milionerką? W 1973 roku mając dość pracy dla kogoś, otworzyła własną agencję nieruchomości. Corcoran Group szybko stała się najbardziej prestiżową agencją w Nowym Jorku. W 2001 roku jej założycielka sprzedała ją za 66 mln dolarów. Teraz w nagraniach na TikToku zdradza tajniki sukcesu. Ostatnio jednak odpowiedziała na często zadawane jej pytanie: Czy to dobry moment na zakup nieruchomości?

Zobacz wideo Karolina Pisarek o sprzedaży mieszkania. "Chciałabym te pieniądze zainwestować w biznesy"

Multimilionerka: "Czy to dobry moment na zakup mieszkania?"

Tym razem Corcoran podzieliła się swoimi przemyśleniami w czasie 40-sekundowego nagrania. Bizneswoman wzięła pod lupę kwestię nieruchomości, jednocześnie przycinając kwiatki. "Każdego dnia ktoś pyta mnie, czy to dobry moment na zakup domu. Nikomu nie wydaje się, żeby to był odpowiedni czas, ale powiem wam coś innego. To, co was powstrzymuje, to wysokie stopy procentowe" - zaczęła swoją wypowiedź.

Następnie dodała: "Dla mnie nie są one wcale aż tak wysokie, bo pamiętam 18-19 procent. Mam świadomość tego, że mogą być wyższe, ale najważniejsza rzecz jest taka, że jeśli będziecie czekać na spadek stóp procentowych, wszystko się załamie. Każdy myśli o kupnie mieszkania, więc wszyscy będą prześcigać się wówczas w ofertach. Ceny wystrzelą w kosmos" - tłumaczyła. Na zakończenie podsumowała: "Sami wybierzcie swoją truciznę: wysokie stopy procentowe teraz, czy kosmiczne ceny nieruchomości, gdy stopy procentowe będą niższe. Twój wybór". 

"Barbara, my jesteśmy spłukani"

Nagranie wywołało mieszane uczucia wśród internautów. "Barbara, my jesteśmy spłukani", "Barbara, mam 40 dolarów", "To, co wszystkich powstrzymuje, to zbyt niskie pensje, żeby pozwolić sobie na zakup mieszkania za 400 tys. dolarów", "Problem w tym, że ceny są kosmiczne i oprocentowanie kredytów również. Twoja rada nie ma zastosowania w dzisiejszych czasach" - czytamy. 

Więcej o: