Jak usunąć naklejkę z szyby? Rozpyl, a po 10 minutach nie będzie po niej śladu

Zastanawiasz się, jak usunąć naklejkę z szyby szybko i bez zbędnych uszkodzeń? Najbardziej podstawowe metody pozbycia się ich z okien wymagają tylko jednego składnika, który najprawdopodobniej masz już w domu.

Podczas codziennych czynności zdarza się, że z powierzchni mebli, szyb i różnych innych akcesoriów musimy usunąć naklejkę. Nie zawsze odklejenie nalepki czy taśmy jest łatwe i może nam dodatkowo przysporzyć problemów, np. w postaci uszkodzeń czy zarysowań. Co więcej, bardzo często pozostaje także, warstwa kleju. Podpowiadamy, jak i czym usunąć bezinwazyjnie naklejki z różnych domowych powierzchni.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Łatwy i szybki sposób na usunięcie naklejek ze szklanych okien. Użyj alkoholu

Pierwszą rzeczą, którą najlepiej zrobić, aby pozbyć się naklejki z jakiejkolwiek powierzchni w domu, w tym szyby jest sięgnięcie po gorącą wodę z dodatkiem mydła. Użyj szmatki do czyszczenia okien, nakładając roztwór i szorując, aż naklejka odklei się od szyby. Jeśli to rozwiązanie okaże się bezskuteczne, sięgnij po mocniejsze środki. Ta metoda, jeśli zostanie wykonana prawidłowo od początku do końca, będzie twoim ulubionym oraz niezawodnym sposobem na usunięcie wszelkich naklejek ze szkła przy minimalnym ryzyku uszkodzenia. Jedyne czego potrzebujesz, to odrobina alkoholu lub detergentu, który go zawiera. Bardzo, skuteczny jest, także zwykły spożywczy spirytus, który dodatkowo usunie pozostałości kleju.

  1. Spryskaj naklejkę płynem do szyb lub alkoholem i pozostaw do wchłonięcia na 10-30 minut. 
  2. Następnie delikatnie zeskrob starą kartą kredytową (użyj krawędzi jako skrobaka), aby usunąć resztki naklejki i pozostałości.
  3. Proces może być nieco czasochłonny, ponieważ najprawdopodobniej będziesz musiał powtórzyć go kilka razy, aż naklejka zostanie całkowicie usunięta.

Jak usunąć klej po taśmie lub naklejce? Pomoże majonez lub płyn do demakijażu

Ponieważ majonez zawiera zarówno kwasowość octu, jak i tłustość oleju, tworzy to podwójny efekt, który skutkuje silnym usuwaniem pozostałości kleju, z różnych powierzchni. Wystarczy, że rozprowadzisz majonez na lepkiej powierzchni i pozostawisz całość na 15 minut, zanim wytrzesz. Resztki naklejki powinny zniknąć, wraz z majonezem. Możemy, skorzystać także z tłuszczów kosmetycznych, które znajdziemy w dwufazowym płynie do demakijażu oczu.

Więcej o: