Czy małżeństwa po śmierci nadal będą ważne? Ksiądz postawił sprawę jasno

Co po śmierci stanie się z relacjami zawartymi na ziemi? Ta kwestia często zastanawia osoby wierzące. Niedawno na ten temat wypowiedział się popularny w mediach społecznościowych ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz pełni posługę w diecezji drohiczyńskiej. Jest także autorem kilku książek - "Siedem", "MPJ" oraz "Jesus is cool". Od jakiegoś czas duchowny udziela się także na TikToku. Jego profil obserwuje już ponad 280 tys. osób. Najczęściej jego filmy dotyczą różnych wątpliwości związanych z wiarą i religią katolicką, z jakimi borykają się widzowie księdza.

Zobacz wideo Jak pokolenie Z wyobraża sobie ślub?

Czy małżeństwa istnieją po śmierci?

Wiele wierzących osób zastanawia się nad tym, co po śmierci stanie się z relacjami zawartymi na ziemi. - A czy mój mąż na tamtym świecie nadal będzie moim mężem? - spytała niedawno księdza Jarosiewicza jedna z jego fanek. Co odpowiedział jej kapłan?

Ksiądz nagrał krótki film z odpowiedzią na pytanie kobiety.  - Pierwsza rzecz: przysięga małżeńska mówi, że "nie opuszczę cię aż do śmierci", więc w momencie śmierci przysięga przestaje obowiązywać - wyjaśnił. Ponadto kapłan zacytował także słowa z Ewangelii według świętego Łukasza:

"Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić". Dlaczego? Bo zmieni się wektor miłości. Nasz wektor miłości zmieni kierunek na Boga.

"To bardzo smutne", "Nikt stamtąd nie wrócił"

Film księdza wzbudził spore zainteresowanie. Wiele osób podzieliło się swoimi opiniami na ten temat. "Oczywiście Bóg jest najważniejszy! Ale to oznacza, że moja rodzina w niebie będzie mi obojętna? Bardzo smutne", "Nikt nie wie, co będzie po śmierci, żadne pisma też nie mogą też wiedzieć", "A skąd ktokolwiek miałby to wiedzieć? Czy będzie, czy nie? Nikt stamtąd nie wrócił jeszcze i nie powiedział, jak jest" - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod nagraniem na TikToku. 

Więcej o: