Te kulki doczyszczą podłogę lepiej niż płyn! Wystarczą dwie sztuki, by zalśniła czystością bez smug

Mycie podłogi wydaje się być szybkim i łatwym zadaniem. W praktyce jednak często okazuje się, że wykorzystywany do tego detergent pozostawia na panelach nieestetyczne smugi lub sprawia, że podłoga zaczyna się kleić. Wypróbuj inny, a do tego domowy środek. W mig upora się z zabrudzeniami bez smug.

Jeśli marzysz o czystych i lśniących podłogach bez smug, zdecyduj się na przetestowanie domowych sposobów, które znacznie ułatwią ci zadanie. Dzięki nim błyskawicznie uporasz się z plamami bez szorowania i wysiłku. Potrzebne składniki możesz mieć już pod ręką. Wystarczy wykorzystać je w odpowiedni sposób, a efekt sprawi, że już nigdy nie będziesz chciała sięgnąć po tradycyjny płyn do mycia podłogi.

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym myć podłogi, by zalśniły czystością? Potrzebujesz czterech składników

Istnieje ciekawy przepis na przygotowanie kulek, które doskonale sprawdzą się podczas mycia podłogi. Wykorzystaj je zamiast tradycyjnego płynu, a od razu zalśnią czystością bez smug oraz szorowania trudniejszych zabrudzeń. Do ich przygotowania będziesz potrzebować jedynie czterech składników. Do miski wsyp 250 g sody oczyszczonej, dolej pół nakrętki płynu do płukania tkanin, łyżkę płynu do mycia naczyń oraz łyżkę denaturatu. Załóż rękawiczki i wymieszaj masę dłońmi, formując z niej niewielkie kulki. Mogą być wielkości piłeczki do ping-ponga. Odłóż je w suchym miejscu na kilka godzin, a po tym czasie będą gotowe do użycia. Nadmiar kulek schowaj w szczelnie zamkniętym opakowaniu i wyciągaj, gdy będzie taka potrzeba. Na pięć litrów wody skorzystaj z dwóch takich kul, by dokładnie doczyścić podłogi.

Nie musisz robić kulek. Jeden produkt z kuchni doskonale usunie brud z paneli

Nie masz czasu na przygotowywanie domowych kulek czyszczących? Sięgnij po gotowy detergent, który masz już w kuchni. Świetnie upora się nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, rozpuszczając je w trymiga. Dzięki użyciu tej metody zapomnisz także o smugach oraz zaciekach, które często pojawiają się podczas czyszczenia paneli. Czego warto użyć? Oczywiście tabletek do zmywarki. Dwie sztuki rozpuść w gorącej wodzie i od razu przejdź do mycia podłogi. Szybko przekonasz się, że tradycyjny płyn do mycia podłóg  nie jest konieczny.

Więcej o: