Czy zmarli słyszą nasze rozmowy? Ksiądz zabrał głos. Ta odpowiedź niektórych może zaskoczyć!

Ksiądz Piotr Jarosiewicz znany jest z udzielania odpowiedzi na najróżniejsze pytania, zadawane mu na TikToku. Tym razem musiał zmierzyć się z jednym z nich, dotyczących życia po śmierci. Jego odpowiedź była zwięzła i dosadna. "To zabobon" - twierdzi duchowny.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz prowadzi popularne konto na TikToku, za pomocą którego stara się m.in. odpowiadać na pytania wiernych, dotyczące np. praktykowania wiary katolickiej, sakramentów i różnych obowiązujących w Kościele zasad. Obserwujący zwracają się do niego z rozmaitymi sprawami: pytają zarówno o to, czy osoba po rozwodzie może być czyimś świadkiem na ślubie oraz czy może przystępować do komunii św. 

Nagrania z udziałem księdza zazwyczaj szybko zyskują rozgłos. Tym razem duchowny otrzymał pytanie z serii odwiecznych nurtujących ludzkość zagadek. Od zarania dziejów zastanawiamy się nad tym, jaki jest sens ludzkiego życia: co dzieje się po śmierci? Czy istnieje życie pozagrobowe? Co czujemy w chwili śmierci?

Jedna z użytkowniczek platformy posunęła się nieco dalej i zapytała: "Czy to prawda, że osoba zmarła słyszy rozmowy dopóki nie zabiją dzwony na mszę żałobną?". Ksiądz postanowił w oddzielnym nagraniu rozprawić się z tą kwestię. Wiele osób jego odpowiedź może wprawić w lekki szok. Film robi furorę w Internecie - obejrzało go już pond 165 tysięcy osób.

-Nie. To nieprawda - stwierdził stanowczy duchowny. - To zabobon - uściślił dodając, że nie wie, dlaczego wciąż jest on powielany. A skąd się wziął?

Dwie rzeczy. Pierwsza - taka praktyczna - nie było kiedyś dzwonów. Historia 'wymyśliła dzwony' w kontekście pożarów, w kontekście kościołów, w kontekście wołania czy pomocy i od tego momentu działają

- tłumaczył. - Nie było swego czasu w  historii dzwonów więc co by wtedy dusze słyszały? - dodawał.

A druga rzecz, ważniejsza. To Bóg jest sprawcą, tego czy ktoś słyszy, czy nie, bo on jest wszechmogący. więc dusze po śmierci idą na sąd szczegółowy

- podsumował ksiądz Jarosiewicz.

Źródło: TikTok

Więcej o: