Używasz klipsów do prania? Schowaj kilka na czarną godzinę. Odciążą cię w jednej z prac domowych

Klamerki do wieszania prania ma każdy, kto lubi suszyć ubrania na balkonie albo podwórku. Chronią rzeczy przed podmuchami wiatru i zabezpieczają przed spadnięciem. Okazuje się, że spinacze mają też jedną przydatną funkcję, o której mało kto wie.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Prasowanie to jedna z najbardziej czasochłonnych i nielubianych prac domowych. Jeśli masz w domu klipsy do wieszania prania, raz na zawsze możesz zapomnieć o używaniu żelazka. Dzięki jednemu trikowi ubrania będą gładkie i pozbawione zagnieceń, a twoje plecy wreszcie odpoczną od stania przy desce do prasowania.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Zdejmij je z suszarki na pranie. Zastąpią prasowanie

Niektóre tkaniny są wyjątkowo podatne na zagniecenia. Czasem wystarczy niewłaściwe ułożenie ubrań w szafie, żeby straciły dobry wygląd. Uprasowanie wszystkich rzeczy potrafi zająć kilka godzin, a po takim maratonie nasze plecy wołają o masaż. Z pomocą przychodzą klamerki do wieszania prania. Żeby uniknąć prasowania, najważniejsze jest suszenie. Po upraniu strzep koszulę/bluzkę, zawieś na wieszaku i dociąż na dole spinaczami. Przytwierdź klipsy na krawędziach materiału. W ten sposób ubranie będzie delikatnie się naciągać, co zapobiegnie kurczeniu się i gnieceniu.

Jak uniknąć prasowania? Wystarczy się wykąpać

Oprócz patentu z klipsami możesz wypróbować trik na domową parownicę. Podczas kąpieli zawieś w łazience koszulę na wieszaku. Para zadziała podobnie jak drogie urządzenie i rozprostuje ubranie. Jeśli w ogóle nie chcesz mieć do czynienia z zagnieceniami, wybieraj materiały charakteryzujące się wysoką elastycznością. Nie widać na nich zagnieceń, więc od razu po upraniu możesz je założyć. Należą do nich: jedwab, wełna, poliester, poliamid. Na brak zagnieceń nie możesz liczyć w przypadku delikatnych tkanin, takich jak bawełna, wiskoza i len.

Więcej o: