Co sadzić we wrześniu? Ostatni dzwonek na wysiew tych warzyw przed zimą

Co sadzić we wrześniu? Okazuje się, że na chwilę przed rozpoczęciem jesieni możesz jeszcze postawić na wiele gatunków. Niektórymi zbiorami będziesz cieszyć się jeszcze w tym roku, a innymi przyszłą wiosną i latem. Sprawdź, na co warto się zdecydować.

Zbliża się wrzesień, czyli czas, który zwiastuje nieuchronnie zbliżającą się jesień. To również wzmożony czas pracy dla wielu ogrodników. Sprawdź, jakie rośliny siać i sadzić w sierpniu. Niektórymi zbiorami będziesz się cieszyć jeszcze w tym roku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Co siać i sadzić we wrześniu? Postaw na te warzywa

Wrzesień jest dobrym czasem na wysianie warzyw o krótkim okresie wegetacji, a także na sadzenie niektórych krzewów i drzew. W pierwszej połowie września możesz jeszcze postawić na uprawę rukoli, rzodkiewki, kapusty pekińskiej i późnej odmiany sałaty, którą zbierzesz na wiosnę. Kolejnej wiosny z powodzeniem zbierzesz też wysianą we wrześniu roszponkę i szpinak, a latem posadzony czosnek i cebulę dymkę.

Jakie kwiaty sadzi się na jesień? Będą cieszyć wyglądem w przyszłym roku

Jeśli chcesz w przyszłym roku cieszyć się pięknymi i licznymi kwiatami w ogrodzie, jeszcze we wrześniu możesz umieścić w ziemi niektóre gatunki. Pamiętaj, by w sklepie wybierać zdrowe cebulki, które nie noszą śladu chorób i uszkodzeń mechanicznych. Na co się zdecydować? Do sadzenia sprawdzą się lilie, krokusy, szafirki, tulipany, wrzosy, narcyzy, hiacynty, przebiśniegi i szachownica lekarska.

Jakie drzewa można sadzić we wrześniu? Postaw na te gatunki

Wraz z początkiem września możesz postawić na posadzenie niektórych drzew i krzewów iglastych, a także krzewów owocowych. Najlepiej, jeśli zrobisz to nie później, niż do 15 września. W przeciwnym razie rośliny mogą mieć zbyt mało czasu, by się ukorzenić przed zbliżającą się tegoroczną zimą. Które gatunki wybrać? Zimową aurę przetrwają świerki, jałowce, bukszpany, różaneczniki, tuje, cisy, borówki amerykańskie, jagody kamczackie i laurowiśnie.

Więcej o: