Ćwiczenia na przedramiona i całe ręce to wydawałoby się domena męskich ćwiczeń. Tymczasem prawda jest taka, że i dla kobiet jest to bardzo dobre rozwiązanie. Często panie boją się, by nie mieć potem zbyt silnie wyrzeźbionych mięśni, by dalej ręce wyglądały kobieco. Prawda jest jednak taka, że aby u kobiet przyrost masy mięśniowej powodował podobny efekt jak u mężczyzn, nie wystarczy kilka prostych ćwiczeń. Można więc śmiało zadbać o mięśnie całych rąk bez obaw, że zyska się nadzwyczajne bicepsy. Smukłe ręce bez "pelikanów" to pożądany efekt. Dlatego nie ma co szukać wymówek, tylko należy wziąć się za ćwiczenia.
Na początek najlepiej pracować z ciężarem własnego ciała albo z niewielkim obciążeniem w rodzaju np. małych hantli lub półlitrowych butelek z wodą. Siła przedramion to też możliwości wykonywania wielu innych ćwiczeń. Jeśli już np. zadbaliśmy o ramiona, to przedramię jest równie ważne, a jego estetyczny wygląd poprawia całą sylwetkę. Poza tym mamy też mocniejszy chwyt. Niektórym kobietom wydawać się to może zbędne, ale z drugiej strony warto móc sobie poradzić samej z tak prostymi czynnościami jak np. odkręcenie butelki z wodą. Warto też pamiętać, że silne przedramię to też mniej możliwości kontuzji w nadgarstku, który jest dość słabym i podatnym na urazy stawem. Trening przedramion jest więc bardzo ważnym elementem każdego zrównoważonego treningu.
Wspinaczka na przedramionach Myfitness.pl
Oczywiście, że tak - o ile, pod pewnymi względami, nawet nie ważniejsze niż u kobiet. Panowie bowiem z reguły, jeśli już trenują, to dość mocno rozwijają masę mięśniową ramion. Pięknie wyrzeźbione bicepsy i tricepsy bardzo ładnie wyglądają, dając wrażenie dobrze zbudowanej męskiej sylwetki. Jeśli jednak do tego nie są wykonywane ćwiczenia na przedramię, to może ono wyglądać nieproporcjonalnie w porównaniu z pozostałą częścią ręki. Nierównomiernie będzie się też rozkładała siła. To z kolei oznacza utrudniony progres związany z wykonywaniem kolejnych ćwiczeń z obciążeniem, a część może się okazać wręcz niemożliwa. Nie sposób więc bagatelizować znaczenia tego rodzaju treningów czy też tej części naszego ciała. Warto zawsze do treningów i budowy ciała podchodzić holistycznie.
Na szczęście to też możliwe, choć przyznać trzeba, że jest to dobre na sam początek. W miarę bowiem wzrostu siły i masy mięśniowej, z oczywistych względów nastąpi konieczność poszukiwania innych rozwiązań, które pozwolą osiągnąć coraz to lepsze efekty. Oto kilka przykładów na ćwiczenie przedramion w domu:
Aktywność fizyczna to bardzo dobra droga do zachowania sprawności całego ciała. Jedną z części, którą się powinno trenować, są z pewnością przedramiona. Ćwiczenia więc są absolutnie niezbędne. Oto kilka przykładowych, które śmiało mogą wypróbować panie — w zależności od tego, czy i jaki sprzęt treningowy się posiada — mogą być wykonywane w domu lub na siłowni, np.:
Jak już wspomniano, również mężczyźni powinni dbać o ćwiczenia. Przedramiona są ważnym elementem sylwetki i to nie tylko estetycznym. W przypadku panów, którzy też często wykonują prace fizyczne, silna ta część ręki może wiele ułatwić również w życiu codziennym. Przykładowe ćwiczenia w domu lub na siłowni:
Zobacz też: Ćwiczenia na przedramię. Jakie ćwiczenia będą najlepsze na mięśnie przedramienia?