Przestała usuwać owłosienie z ciała. "Opinia mężczyzn nie zmieni mojej postawy"

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet rezygnuje z usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Taką decyzję podjęła między innymi użytkowniczka TikToka @Orim. - Opinia jakiegokolwiek mężczyzny nie zmieni mojej postawy - wyznała na jednym ze swoich filmów.

TikTok to aplikacja, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możemy znaleźć na niej różnorodne treści. To m.in. tutoriale makijażowe i pielęgnacyjne, poradniki kulinarne i rodzicielskie. Bardzo popularne w ostatnim czasie są także filmy, na których ludzie dzielą się swoimi nietypowymi doświadczeniami. Przykładowo, użytkowniczka @Orim jakiś czas temu całkowicie przestała usuwać owłosienie z ciała. Na swoich filmach opowiada między innymi o tym, jak reagują na to inni ludzie. Obecnie jej konto na TikToku obserwuje już blisko milion osób.

Zobacz wideo Czy Magda Stępień jest teraz szczęśliwa?

Przestała usuwać owłosienie

Orim przestała w pewnym momencie usuwać owłosienie z nóg i spod pach. Jak podkreśla jest to bunt przeciwko nierealistycznym standardom piękna. Jej postawa wzbudza kontrowersje. Jak łatwo domyślić się, wiele osób, nie rozumie decyzji kobiety. Orim zdradziła na jednym z filmów, że krytyczne wiadomości i komentarze otrzymuje głównie od mężczyzn. Niektórzy jednak twierdzą, że to dobrze, że ktoś w końcu zaczął przeciwstawiać się obowiązującym kanonom. Sama Orim twierdzi, że włosy po pachami są piękne i naturalne. - Opinia jakiegokolwiek mężczyzny nie zmieni mojej postawy - wyznała na jednym ze swoich filmów na TikToku. 

Teraz cieszy się ogromnym powodzeniem

W ostatnich latach coraz więcej kobiet rezygnuje z usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Inną popularną twórczynią internetową, która promuje taką postawę, jest Eldina Jaganjac z Danii. Kobieta przestała usuwać wąsik i regulować brwi. Nie depiluje też reszty ciała. Obecnie uważa, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęła w swoim życiu. - Obecnie skupiam się na moich celach, a nie na tym, jak widzą mnie inni - wyznała. 

 

Co ciekawe, kobieta twierdzi, że od kiedy nie usuwa owłosienia jest znacznie bardziej pewna siebie. Dzięki temu też zwiększyło się jej powodzenie u płci przeciwnej. Polepszył się także komfort jej życia. Wcześniej nie wyszłaby z domu bez wyregulowywanych brwi. Teraz ten czas może poświęcić na inne aktywności.

Więcej o: