Latami ukrywała swój związek z aystentką. "Wszyscy wiedzieli. Po prostu kochałem ją taką, jaka jest"

9 sierpnia, obchodziłaby swoje 60-te urodziny. Whitney Houston, światowej sławy piosenkarka i ikona muzyki pop odeszła 11 lutego 2012 roku. Miała tylko 48 lat. Wieść o jej śmierci wstrząsnęła całym światem, przepełniając serca jej fanów ogromnym smutkiem. Nie wszyscy wiedzą jednak, że żona piosenkarza Bobby'ego Browna przez 20 lat ukrywała swoją prawdziwą miłość.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Na której piosence Abba nie zarabia i dlaczego warto jej słuchać jak najczęściej?

Jej wielkie przeboje, takie jak m.in. "I Will Always Love You" i "Saving All My Love For You", znał niemal każdy. Już jako mała dziewczynka wiedziała, że chce śpiewać. Pierwsze jej występy przed publicznością zaczęły się, gdy dołączyła do chóru Baptist Church w Newark, w New Jersey. Namówiła ją do tego matka - Cissy Houston, piosenkarka nagrodzona Grammy. To ona była zresztą pierwszą piosenkarką, z którą Whitney miała w końcu codzienny kontakt.

O swoim dzieciństwie i relacjach z mamą opowiadała m.in. w słynnym wywiadzie dla gazety "Rolling Stone" w 1993 roku. Zwierzyła się też, że nie mogła dorastać jak przeciętna dziewczyna. Oczy Ameryki zwrócone były na nią odkąd skończyła 20 lat.

Nie byłam normalną 20-letnią młodą kobietą przechodzącą przez swoje fazy. Byłam milionerką, zanim skończyłam 22 lata

- wyznała wtedy Whitney Houston.

Jej historia nie należała jednak do szczęśliwych. Przez całe życie walczyła z uzależnieniami i W latach 1992-2007 Whitney Houston była żoną piosenkarza Bobby'ego Browna. Był to bardzo burzliwy związek, przepełniony przemocą. W lutym 2012 roku światowej sławy gwiazda została znaleziona martwa w wannie, w apartamencie hotelu Beverly Hilton w Los Angeles. Plotki o przyczynach jej śmierci szerzyły się bardzo szybko, bo później na chwilę ucichnąć. W 2017 roku na nowo ożywiły je sensacyjne doniesienia magazynu Radar Online.

"Wiedziałem to już 40 lat temu, wszyscy wiedzieli"

Dziennikarze opisali bowiem sekretny romans Whitney Houston, który miał ciągnąć się przez 20 lat. Zdaniem reporterów, artystka przez dwie dekady ukrywała swoją relację z inną kobietą - Robyn Crawford, która była jej asystentką. W rozmowie z serwisem miał potwierdzić to ojciec Robyn Crawford, Dennis. Mężczyzna stwierdził m.in., że widział moment, gdy okazywały sobie nawzajem czułość.

Wiedziałem to już 40 lat temu, wszyscy wiedzieli. Kiedy mi powiedziała, nie mogłem zrobić nic innego. Po prostu kochałem ją taką, jaka jest

- cytował jego słowa Radar Online. Jak donosiły zagraniczne media, najprawdopodobniej o romansie wiedział również mąż Houston, który był chorobliwie zazdrosny o żonę. To właśnie Bobby Brown miał doprowadzić do zerwania kontaktu pomiędzy nimi. Z niektórych źródeł wynika z kolei, że Whitney wzięła ślub z Bobby'm po to, by ukrócić plotki o romansie. 

"Whitney czuła, że musi uciszyć plotki o lesbijskim romansie. Ponieważ była ukochaną dziewczyną Ameryki, nie pasowało to zbyt dobrze do jej wizerunku (...) W sytuacji Whitney jedynym rozwiązaniem było wyjście za mąż i urodzenie dzieci. To zabiło wszelkie spekulacje, niezależnie od tego, czy byłyby prawdziwe, czy nie" - pisał w biografii Bobby'ego Browna Derrick Handspike.

Źródła: Radar Online/TheSun.co.uk/Bobby Brown: The Truth, The Whole Truth and nothing but? 

Więcej o: