Suszarka do ubrań ma ukrytą funkcję. Znacznie ułatwia życie. "Nie miałam pojęcia"

Znasz tę ukrytą funkcję suszarki do ubrań na stojaku? Okazuje się, że znacznie ułatwia wysuszenie większej ilości prania w krótkim czasie. Zwróć uwagę na jeden element i sprawdź, czy w przypadku twojej suszarki trik również zadziała.

Wiele sprzętów domowych skrywa ukryte funkcje, z których mało kto zdaje sobie sprawę. Okazuje się, że tak jest również w przypadku stojącej, rozkładanej suszarki do ubrań, którą ma w domu wiele osób. Trik znacznie ułatwia suszenie, jeśli masz dużo prania i za mało miejsca na rozwieszanie. Czy twoja suszarka ma tę funkcję?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Barbara Kurdej-Szatan wydała kilka tysięcy na ubrania. Co kupiła?

Ukryta funkcja suszarki do ubrań. Czy twój model ją ma?

Na TikToku @cleaning_at83 jakiś czas temu opublikowano nagranie, na którym autorka zaprezentowała ukrytą funkcję stojaka na ubrania, który ma w domu. Okazuje się, że model tiktokerki ma gumowe ramiona, które w razie potrzeby można rozłożyć na boki. Dzięki temu nie ma problemu, by dodatkowo powiesić na nim kilka sztuk ubrań na wieszakach wyjętych z szafy. Czy twoja suszarka ma tę funkcję? Znacznie ułatwia suszenie większej ilości koszul i spodni. Jeśli nie, podczas zakupu nowej warto zwrócić uwagę w sklepie na ten element.

Pod nagraniem internauci skomentowali przedstawiony trik i podzielili się własnymi sposobami na efektywne suszenie prania.

Wieszam je na karniszach i futrynach drzwi w nocy, kiedy wszyscy są w łóżkach.
Otwórz trochę okno, robię to codziennie, a ubrania zaskakująco szybko schną.
Wieszam je na drzwiach.
Nie miałam pojęcia.

Jak szybko wysuszyć ubrania? Wypróbuj te triki, a będziesz stosować je zawsze

Oprócz zakupu suszarki do ubrań z plastikowymi, rozkładanymi ramionami, możesz też wypróbować inne triki, które albo przyspieszą suszenie prania, albo pozwolą wysuszyć większą ilość ubrań. Co należy zrobić?

  1. Wrzuć do pralki piłeczkę tenisową, załaduj bęben i włącz program. Piłeczka zapobiegnie osiadaniu wilgoci na tkaninach, dzięki czemu już po wyjęciu z pralki będą mniej mokre.
  2. Wyjmij z pralki połowę mokrego prania, włóż chłonny ręcznik i włącz wirowanie. Materiał pochłonie sporo wilgoci, a ubrania będą bardziej suche.
  3. Nie wieszaj gęsto prania. Dzięki odstępowi powietrze będzie krążyć swobodnie, a ubrania szybko wyschną.
Więcej o: