Tak będzie wyglądać dorosły książę George? Niektórzy widzą podobieństwo do popularnego aktora

Książę George ma obecnie 10 lat, lecz jak prawdopodobnie będzie wyglądać w przyszłości? Pierwsze dziecko księcia Williama oraz księżnej Kate może przypominać jednego ze znanych aktorów. Oto wizualizacja sztucznej inteligencji.

Popularność rodziny królewskiej nie słabnie, czego dowodem coraz to nowe wizualizacje np. dotyczące ich wyglądu. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji, która umożliwia wygenerowanie prawdopodobnego obrazu przyszłości. Co więcej, odgrywa coraz większe znaczenie w naszym życiu i mimo iż to narzędzie, w założeniu miało pełnić funkcję codziennego asystenta usprawniającego załatwianie wielu różnych spraw, staje się coraz częściej wykorzystywane także w celach komercyjnych. Tym razem w sieci pojawiły się zdjęcia księcia George'a stworzone przez technologię AI. 10-latek jest drugi w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, za swoim ojciem - Williamem. 

Zobacz wideo Co Brytyjczycy sądzą o nowej królowej Camilli oraz o zachowaniu Meghan i Harry'ego? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tak może wyglądać w przyszłości dorosły książę George. Jaki portret stworzyła sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja stworzyła obraz dorosłego człowieka na podstawie zdjęć z czasów dzieciństwa. Tym razem na Instagramie pojawiła się fotografia księcia George'a i tego jak może zmienić się na przestrzeni lat. Chłopiec niemal od momentu narodzin jest porównywany do ojca Williama. Niektórzy internauci dostrzegli także podobieństwo do młodego Leonardo DiCaprio.

Przypomina ojca Diany.
Połączenie mamy i taty.
Jak młody DiCaprio.
Nie ma wątpliwości, że w przyszłości będzie bardzo przystojny.
 

Niektórzy internauci są oburzeni. Apelują w komentarzach o zaprzestanie podobnych działań

Fani rodziny królewskiej wyrazili swoją dezaprobatę do używania AI, do takich celów i uznali je za bezsensowne. Pod postem pojawiło się wiele próśb o zaprzestanie podobnych działań. W komentarzach czytamy:

Czy ktoś powinien przerabiać zdjęcia dzieci bez zgody rodziców?
Zostawcie dziecko w spokoju.
Pozwólcie dzieciom być dziećmi.
To jest straszne! Przestańcie to robić!
Więcej o: