Wiele osób nie ma pojęcia, że źle używa obieraczki do warzyw. Ta funkcja odmieni twoje życie

Choć obieranie warzyw obieraczką jest znacznie prostsze, niż przy pomocy nożyka, możesz jeszcze bardziej ułatwić sobie życie. Sprawdź, czy twoja obieraczka ma te funkcje. Dzięki nim działanie będzie prostsze i szybsze. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu.

Wiele sprzętów kuchennych ma funkcje, z których nie zdajemy sobie sprawy. Obieranie warzyw nożykiem nie zawsze jest wygodne, dlatego wiele osób decyduje się na zakup obieraczki. Okazuje się, że przedmiot znacznie ułatwia życie, tym bardziej, jeśli odkryjemy jego ukryte funkcje. Wiedziałaś, że w ten sposób da się obierać warzywa jeszcze szybciej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw. Możesz je obrać nawet dwa razy szybciej

Zazwyczaj podczas obierania każdy płat usuwamy po kolei, odrywając obieraczkę od warzywa i wykonując wiele męczących ruchów. Zdarza się jednak, że klasyczne obieraczki do warzyw, które mają kształt litery "Y", wyposażone są w dwustronne ostrza. Sprawdź, czy twój model je ma. To ciekawa funkcja, która ułatwi i znacznie przyspieszy obieranie. Wystarczy, że będziesz energicznie poruszać przedmiotem w dół i w górę, dzięki czemu pozbędziesz się skórki bez zbędnych problemów i o wiele szybciej. Nie musisz przy tym odrywać ręki od warzywa, dlatego obieranie będzie bardziej wygodne. Choć nie jest to niczym odkrywczym, nie każdy zdaje sobie sprawę z ciekawej funkcji.

Dodatkowy szpikulec w obieraczce. Znacznie ułatwia oczyszczanie warzyw

Szybsze obieranie warzyw to niejedyna funkcja, jaką skrywa popularna obieraczka. Okazuje się, że wielu producentów wyposaża urządzenie w dodatkowy szpikulec, który jest bardzo przydatny jeśli wiesz, jak z niego korzystać. Na czym to polega? Na przykład podczas obierania ziemniaków zdarza się, że bulwa ma czarne, nieestetyczne oczka. Możesz z łatwością je usunąć właśnie przy pomocy szpikulca, zachowując przy tym jak najwięcej warzywa. Trik jest prosty i niezawodny.

Więcej o: