Zamiast wyrzucać torebkę po herbacie, umieść ją na noc w zlewie. Ten trik ułatwi ci życie

Wyrzucasz torebkę po herbacie do kosza? To błąd. Okazuje się, że herbata może przydać się w codziennych porządkach. Podpowiadamy, jak wykorzystać torebki po herbacie w nietypowy sposób.

Większość z nas po zaparzeniu herbaty wyrzuca torebkę do kosza na śmieci. Niewiele osób wie, że można wykorzystać ją ponownie na przykład podczas domowych porządków. Sprawdź, w jakich sytuacjach przyda ci się zużyta torebka po herbacie.

Zobacz wideo Liściasta herbata w torebkach. Idealnie sprawdzi się jako prezent!

Zamiast wyrzucać, umieść ją w zlewie i zalej wodą. Naczynia będą lśnić

Herbatę pijemy niemal każdego dnia. Po zaparzeniu torebka zazwyczaj ląduje w śmietniku, ale zamiast wyrzucać, może wykorzystać ją ponownie. W jaki sposób? Wrzuć kilka zużytych torebek po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami, a następnie napełnij go wodą. Pozostaw na kilka godzin, a najlepiej na noc, a podczas mycia brud odejdzie sam. Zmywanie będzie znacznie szybsze i przyjemniejsze, a naczynia będą lśnić. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Włóż do lodówki zużytą torebkę po herbacie. Pozbędziesz się smrodu i pleśni

Innym trikiem z wykorzystaniem torebek po herbacie jest umieszczenie ich w lodówce. Herbata zawiera dużo garbników, czyli roślinnej taniny, oraz stanowi świetny pochłaniacz zapachu, dlatego sprawdza się podczas codziennych porządków. Dzięki niej pozbędziemy się nieprzyjemnej woni w lodówce. Usuwa także nadmiar wilgoci, więc zapobiegnie powstawaniu pleśni i rozwijaniu się grzybów wewnątrz urządzenia. Dzięki zawartości składników mineralnych i taniny świetnie sprawdza się również jako nawóz do roślin. Wystarczy umieścić torebkę po herbacie na dnie doniczki lub włożyć ją do ziemi, a odżywi i wzmocni roślinę, a także poprawi kwitnienie i przyspieszy wzrost.

Więcej o: