Przekrój cytrynę na pół, posyp i przetrzyj płytę indukcyjną. Brud i przypalenia zejdą bez szorowania

Na płycie indukcyjnej nietrudno o zabrudzenia. Makaron, który wykipiał, bulgoczący sos, czy przypalenia to codzienność wielu z nas. Na szczęście istnieje szybki trik, dzięki któremu usuniesz brud bez szorowania.

Zastygłe reszki żywności na płycie indukcyjnej bywają trudne do usunięcia. Zanim jednak sięgniemy po druciak i specjalistyczne płyny, warto wypróbować sprawdzony domowy sposób. Okazuje się, że istnieje szybki trik, z którym usuniesz brud bez żmudnego szorowania. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Posyp tym cytrynę i przetrzyj kuchnię indukcyjną. Będzie lśnić jak nowa bez szorowania

Płyta indukcyjna to wrażliwe na zarysowania urządzenie, a szorowanie jej w nieodpowiedni sposób może poskutkować nawet uszkodzeniem. Warto więc podczas jej czyszczenia, wybierać bezpieczne metody. Zapomnij o drogich preparatach czyszczących i druciakach. Okazuje się, że istnieje jeden produkt, który świetnie poradzi sobie z usunięciem zanieczyszczeń.

Jak widzimy na tiktokowym profilu Yagmuronerr, wystarczy, że weźmiemy cytrynę i przetniemy ją na pół, a następnie posypiemy łyżeczką sody oczyszczonej. Przecieramy płytę cytryną, a gdy zabrudzenia są trudniejsze do usunięcia, warto posypać te miejsca dodatkową ilością sody. Po wyczyszczeniu płyty przecieramy ją suchą szmatką, a będzie lśnić jak nowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć zabrudzenia z płyty indukcyjnej? Przygotuj pastę z dwóch składników

Innym trikiem na wyczyszczenie płyty indukcyjnej jest przygotowania pasty z sody oczyszczonej i wody. Połącz oba składniki, aby miały konsystencję pasty, a następnie przetrzyj płytę wodą i płynem do naczyń, nałóż pastę na całą powierzchnię i pozostaw na 20 minut. Po upływie tego czasu przetrzyj kuchnię szmatką i gotowe. Brud odejdzie z łatwością.

Więcej o: