Przed wytuszowaniem rzęs, przetrzyj szczoteczkę w tym produkcie. Efekt? Jak po przyklejeniu kępek

Gęste i długie rzęsy są atrybutem kobiecości i wdzięku. Jeśli pragniesz uzyskać efekt jeszcze bardziej pogrubionych i wydłużonych rzęs, nie potrzebujesz żadnych odżywek ani baz. Wystarczą produkty, które już używasz do makijażu twarzy.

Piękne, gęste oraz zachwycająco długie rzęsy często sprawiają, że spojrzenie nabiera niemalże hipnotycznego charakteru. Dzięki czemu oczy wydają się znacznie większe, bardziej wyraziste, a twarz nabiera subtelnego, delikatnego oraz także młodzieńczego wyglądu. Zamiast wizyty u kosmetyczki i doklejaniu rzęs, efekt magnetycznego spojrzenia niczym po doczepieniu kępek uzyskasz także w domu. Sekretem, jest zastosowanie odpowiedniej techniki aplikacji maskary oraz użyciu 2 produktów.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sztuczka z korektorem i cieniem do powiek, która podkreśli rzęsy. Krok po kroku

Kiedy budzisz się opuchnięta i chcesz zakryć cienie pod oczami, nic nie działa lepiej niż korektor, który skutecznie maskuje niedoskonałości na skórze. Ale ostatnio hitem w sieci okazało się jeszcze jedno jego zastosowanie. Okazuje się, że produkt ten jest w stanie uwydatnić, a także spektakularnie wydłużyć rzęsy i uczynić je centralnym punktem twarzy. W połączeniu z jasnym cieniem do powiek tworzy bazę do osiągnięcia magnetyzującego spojrzenia, o czym przekonała się użytkowniczka serwisu TikTok, funkcjonująca pod nazwą @andreeapletea.

  1. Nałóż korektor za pomocą aplikatora i pomaluj nim górne rzęsy.
  2. Pozostaw do wyschnięcia na kilka sekund.
  3. Następnie zanurz szczoteczkę w jasnym cieniu do powiek i zaaplikuj go na rzęsy.
  4. Nałóż tusz do rzęs tak, jak zwykle.

Korektor i cień do powiek przed nałożeniem maskary na rzęsy. Dlaczego to działa?

Korektor po nałożeniu na rzęsy zasadniczo działa jak podkład, dodając trochę objętości do każdej pojedynczej rzęsy. Dodatkowo zapewnia maskarze lepszą przyczepność do podstawy. Wynik? Pełne, spektakularnie długie, przyciągające wzrok rzęsy. Wcale nie potrzebujesz specjalnych podkładów do rzęs. Co ciekawe zwolenniczką stosowania tej metody od lat jest także Kim Kardashian.

Więcej o: