Tylko 8 Polek ma tak na imię. Pochodzi od nazwy kwiatu i oznacza delikatność

Wybór imienia dla dziecka jest niezwykle trudnym zadaniem dla przyszłych rodziców. Jeśli szukasz nietypowego imienia dla swojej pociechy, podpowiadamy rzadkie imię, które nosi zaledwie osiem Polek.

Kwiatowe imiona dzieci zyskują na popularności. To imię oznacza delikatność oraz piękno i pochodzi od nazwy kwiatu z terenów Ameryki Południowej. O jakim imieniu mowa?

Zobacz wideo 1,5-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Mundurowi wybili szybę

Szukasz oryginalnego imienia dla dziecka? To imię nosi zaledwie osiem kobiet w Polsce

Nasturcja to roślina, która jest wykorzystywana w medycynie i ziołolecznictwie, a także jest hodowana jako kwiat ozdobny. Cechuje się intensywnie pomarańczowymi lub czerwonymi kwiatami, a jej pędy mogą osiągać nawet 5 metrów długości. Nasturcja to również piękne imię dla dziewczynki. Pochodzi z XVI wieku, ma niezwykłe znaczenie, a kobiety o tym imieniu posiadają wyjątkowe cechy charakteru. Nie jest jednak popularne, gdyż w Polsce nosi je zaledwie osiem kobiet, co sprawia, że jest naprawdę wyjątkowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Cechuje się delikatnością i subtelnością. Wyjątkowe imię dla dziewczynki

Nasturcja brzmi elegancko i dumnie. Imię kojarzone jest z wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Kobiety o tym imieniu cechują się subtelnością, pogodą ducha i żywiołowością. Są szczere i nie lubią kłamstwa ani manipulacji, a równocześnie posiadają życiową mądrość, dzięki czemu emocje nigdy nie grają u nich pierwszych skrzypiec. Podchodzą do życia racjonalnie, a większość ich działań jest mocno przemyślana. Uwielbiają się rozwijać i z wytrwałością dążą do wyznaczonego celu. Nie lubią nudy, a nowe wyzwania napędzają je do działania. Imię będzie świetnym wyborem dla dziewczynki urodzonej pod znakiem Barana, Lwa lub Koziorożca.

Więcej o: