Pieniądze "uciekają" ci z portfela? 5 patentów, dzięki którym będziesz wydawać mniej

Jak wydawać mniej? To pytanie na pewno zadał sobie każdy z nas. Co miesiąc obiecujemy sobie odłożyć chociaż te przysłowiowe parę groszy, jednak nigdy się nie udaje. Zawsze jest coś do kupienia, coś ważniejszego. Przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na rozpoczęcie tego trudnego wyzwania.

Więcej tego typu porad znajdziecie na Gazeta.pl

Czy w dzisiejszych czasach oszczędzanie jest w ogóle możliwe?

Ciągły wzrost cen skłania nas do refleksji nad domowym budżetem. Kiedy rachunki pochłaniają większość przychodu, pojawia się potrzeba znalezienia rozwiązania. Wtedy z pomocą przychodzi efektywne oszczędzanie. Może wydawać się, że będzie się to wiązało z ogromem wyrzeczeń, jednak planowanie wydatków może być czymś przyjemnym, a przede wszystkim korzystnym. 

Zobacz wideo Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

1. Nie odkładajcie tylko tego co "zostanie''

Najłatwiejszym sposobem, od którego można zacząć to co miesięczne odkładanie małej sumy do skarbonki. Najlepiej robić to od razu po wypłacie, tak żeby pod koniec miesiąca nie okazało się, że nic już nie mamy. Zacząć możemy od nawet 50 zł, a z każdym następnym razem dokładać więcej. 

2. Szukajcie zamienników

Nie zawsze to co droższe jest faktycznie lepsze. W drogeriach znajdziecie mnóstwo zamienników waszych ulubionych kosmetyków, z takim samym składem i właściwościami, a często o połowę taniej. Dotyczy to nie tylko produktów do pielęgnacji, ale i tych do makijażu. 

3. Wybierzcie płatność gotówką

Obecnie wszędzie płacimy kartą, a jaki jest jej minus? Tak w zasadzie, to nie widzimy jak pieniądze z niej ''uciekają''. Postarajcie się więcej płacić gotówką, wtedy łatwiej zauważyć jak fizyczne pieniądze znikają nam z rąk. Może to nakłoni do przemyślenia wszystkich zakupów w koszyku. 

4. Babciny sposób

Wyrzucacie krem czy pastę do zębów kiedy nic już nie dacie rady z nich wycisnąć? Otóż tutaj produkt się nie kończy. Babcie zawsze mówiły żeby przeciąć tubkę na pół, a tam okazywało się, że pasty jest jeszcze na następne kilka dni. 

5. Szukajcie prezentów przez cały rok

Święta, urodziny, czy imieniny są co roku w tym samym czasie, a często to właśnie na prezenty wydajemy najwięcej. Dlatego podarunków warto szukać cały rok. Korzystać z promocji i wyprzedaży, dzięki temu nie wydamy całej wypłaty na jedną okazje.

Więcej o: