Wiele kobiet popełnia trzy błędy przy myciu twarzy. A potem płacz, że zaskórniki i pryszcze

Piękna, gładka i pozbawiona niedoskonałości twarz to marzenie wielu osób. Kupujemy rozmaite specyfiki, by poprawić jej wygląd, a mimo to zaskórniki wracają. Okazuje się, że to może być wina złego mycia.

Wydawałoby się, że coś takiego, jak mycie twarzy raczej nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Ot wystarczy zmoczyć dłonie, nałożyć na nie trochę żelu czy pianki, rozprowadzić po twarzy i spłukać. Okazuje się jednak, że podczas tej czynności możemy popełnić kilka błędów. A te w przyszłości - całkiem niedalekiej - będą skutkować pojawieniem się wyprysków.

Godziny spędzone w łazience? Wystarczy zadbać o mycie

Każda kosmetyczka doskonale wie o tym, że podstawą zdrowej i pięknej skóry jest jej porządne oczyszczenie. Na profilach poświęconych tej tematyce na Instagramie czy TikToku widzimy często, jak stosują kilka - kilkanaście zabiegów tylko podczas jednej wieczornej toalety. Dla wielu osób aż taka dbałość o szczegóły to przesada i strata czasu. Jeśli do nich należycie, warto wiedzieć o tym, że przynajmniej do samego umycia twarzy dobrze się porządnie przyłożyć. 

Masz zaskórniki? Być może źle myjesz twarz

Ostatnio na ten temat wypowiedziała się kosmetolożka o nicku klaudiskin. Na swoim nagraniu wymieniła kilka popularnych błędów, które popełniamy podczas samego mycia twarzy. Przez to u wielu osób na skórze pojawiają się zaskórniki. Zatem jak myć buzię, by była naprawdę dobrze oczyszczona? Specjalistka mówi o trzech kwestiach.

 

Pierwszym błędem jest dotykanie twarzy brudnymi rękoma. Mowa nie tylko o tym, jak robimy to w ciągu dnia, lecz także podczas mycia. Tak jak naczynia powinno się myć czystą gąbką, tak twarz myjemy czystymi rękoma. 

Brudy i bakterie z rąk mogą przenieść się na skórę twarzy, co może prowadzić do podrażnień lub wyprysków

- czytamy w poście. Kolejną kwestią zbyt krótkie mycie. Nie wystarczy krótkie "przelecenie" całej twarzy. Powinno się poświęcić temu przynajmniej 30 sekund. Nie wolno też zapominać o okolicy uszu, żuchwy i linii włosów.

Zbyt szybkie czy niedokładne oczyszczenie może prowadzić do pozostawienia zanieczyszczeń, makijażu oraz nadmiaru sebum na skórze, co może zaostrzyć problemy skórne

- mówi specjalistka. Trzeci błąd, który popełnia wiele osób, a nad którym niewiele z nich się zastanawia to temperatura wody. Okazuje się, że opłukiwanie twarzy zbyt zimną lub zbyt gorącą wodą może przyczynić się do pogorszenia stanu skóry.

Gorąca woda może prowadzić do przesuszenia, natomiast zimna woda może powodować skurczenie naczyń krwionośnych i podrażnienia. Wybierz letnią wodę, aby delikatnie otworzyć pory i ułatwić oczyszczanie

- radzi kosmetolożka. Warto pamiętać, że porządne mycie twarzy to podstawa, jeśli zależy wam na zdrowej skórze. Nie zawsze jednak rozwiązuje wszystkie problemy. Najlepiej zwrócić się do specjalistki, która dobierze odpowiednią pielęgnację specjalnie pod wasz typ skóry i rozwieje wszelkie wątpliwości związane z problemami skórnymi.

Więcej o: