Zmieszaj z ziemią pod papryką. Zrób to jeszcze w sierpniu. Nie nadążysz zbierać warzyw

Papryka jest smacznym i zdrowym warzywem, które można uprawiać samodzielnie w ogrodzie. Jeśli chcesz mieć zdrowe i bogate zbiory, jeszcze w sierpniu zrób dwie rzeczy. Zapewnią bujny wzrost, dzięki czemu nie nadążysz ich zbierać.

Praktycznie każdy z nas uwielbia warzywa z przydomowego ogródka. Nie inaczej jest w przypadku papryki, która, choć wydaje się trudna w uprawie, najlepiej smakuje, jeśli wyhodujemy ją same. Okazuje się, że możesz zapewnić jej zdrowy wzrost i rozwój, zwracając uwagę na dwa zabiegi pielęgnacyjne. Wykonaj je jeszcze w sierpniu, a nie będziesz wiedziała, co zrobić z tak wieloma plonami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Chcesz schudnąć? Ostra papryczka przyspiesza przemianę materii

Co zrobić, żeby papryka miała dużo owoców? Jeszcze w sierpniu zrób dwie rzeczy

Papryka, niezależnie od koloru i odmiany, jest smaczna i zdrowa. Jeśli masz ją w swoim ogrodzie, warto pamiętać o dwóch zabiegach pielęgnacyjnych, niezbędnych do wykonania jeszcze w sierpniu. Okazuje się, że każdy doświadczony ogrodnik o nich pamięta. Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim papryka do zdrowego rozwoju potrzebuje dostarczenia jej nawozu. Wybrana mieszanka powinna być bogata w potas, bor i fosfor. W tym przypadku sprawdzą się fusy z kawy i skórki z bananów. Te pierwsze zmieszaj z ziemią, w której rośnie papryka. Z drugimi zrób to samo, jednak wcześniej wysusz je na słońcu i zmiel na proszek. Drugim zabiegiem pielęgnacyjnym, który warto przeprowadzić w sierpniu, jest odgławianie. Uszczknij pędy i usuń kilka listków pod pąkami, zostawiając 2-3 sztuki. Dzięki temu późniejsze zbiory będą obfite i nie zmieszczą się w koszyku. Dlaczego tak się dzieje? Roślina będzie miała szansę skupić się na rozwoju owoców, a nie na wzbogacaniu liści.

Jak uprawiać paprykę? Pamiętaj o odpowiednim stanowisku

Jeśli zamierzasz w przyszłości uprawiać paprykę w ogrodzie, warto pamiętać o kilku rzeczach, dzięki którym urośnie bujnie i zdrowo.

  • Stanowisko. Powinno być nasłonecznione i osłonięte od wiatru.
  • Nawadnianie. Rób to regularnie, ale ostrożnie. Jeśli przelejesz paprykę, będzie osłabiona i zaatakują ją choroby.
  • Gleba. Powinna być żyzna i bogata w próchnicę.
  • Temperatura. Papryka dobrze się rozwinie, jeśli będzie rosła w temperaturze około 25 stopni Celsjusza w dzień i około 18 stopni w nocy.
Więcej o: