Połącz colę z kostką mydła. Szybko przekonasz się, że to był strzał w dziesiątkę

Podczas sprzątania możemy napotkać zabrudzenia, które trudno usunąć tradycyjnymi sposobami. Warto wtedy sięgnąć po nietypowe, choć skuteczne połączenie dwóch niepozornych składników. Z ich pomocą błyskawicznie uporasz się z denerwującymi plamami.

Od lat wiadomo, że napój typu cola może pomóc rozprawić się z niektórymi zabrudzeniami. Co jeśli jednak połączymy go z mydłem? Okazuje się, że przygotowana mieszanka doskonale poradzi sobie z uporczywymi plamami, które trudno doczyścić tradycyjnymi sposobami. Jak przygotować domowy płyn do sprzątania różnych powierzchni z ich wykorzystaniem?

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz colę z mydłem. Szybko uporasz się z popularnym problemem

Jednym z najczęstszych problemów podczas sprzątania jest napotkanie plam i zabrudzeń, które naprawdę trudno usunąć. Zwykle są to przypalenia na patelniach lub w piekarniku, albo kamień w toalecie, który usuwa niewiele środków. Właśnie wtedy warto sięgnąć po proste domowe rozwiązanie. Niewiele kosztuje, a upora się z wieloma popularnymi zabrudzeniami, które trudno się usuwają. Sięgnij po kostkę mydła i zetrzyj ją na tarce. Wiórki rozpuść w odrobinie gorącej wody, a powstały płyn połącz ze szklanką napoju typu cola. Gdy wszystkie składniki dobrze się wymieszają, przelej płyn do butelki z atomizerem, by łatwiej można było z niej korzystać. Kiedy się przyda?

Do czego wykorzystać płyn czyszczący z coli i mydła? Upora się z wieloma zabrudzeniami

Domowy sposób z wykorzystaniem coli i mydła może przydać się między innymi podczas sprzątania łazienki. Gdy chcesz pozbyć się zacieków twardej wody z toalety lub umywalki, sięgnij właśnie po taką mieszankę. Pokryj zabrudzone miejsce ręcznikiem papierowym, a następnie obficie spryskaj go płynem na bazie coli oraz mydła. Pozostaw wszystko na 30 minut, usuń namoczony ręcznik papierowy i ponownie obficie spryskaj zabrudzenie. Wyczyść je szczoteczką, a po kamieniu nie będzie śladu. W podobny sposób możesz potraktować też przypalone garnki lub kratkę piekarnika. 

Więcej o: