Kobieta spała w pierścionku. Pokazała, jak wyglądał jej palec po przebudzeniu. "Uważajcie, to prawdziwy horror"

Chociaż w teorii każdy wie, że zawsze przed snem powinno się zdejmować biżuterię, nie wszyscy to robią. Zostawiając na ciele pierścionki, naszyjniki czy kolczyki nie tylko je niszczymy, ale również narażamy własne bezpieczeństwo. Brianna, która zasnęła w pierścionku, pokazała, jak rano wyglądała jej ręka.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Brianna zasnęła w pierścionku po nocy spędzonej na mieście. W krótkim filmiku opublikowanym na TikToku pokazała, jakie były tego skutki. "To nie jest ckliwa opowieść. To prawdziwy horror. Ten pierścionek nie chce zejść. Docenię wszystkie wskazówki" - napisała na nagraniu. Na kolejnych kadrach widzimy, jak opuchlizna uniemożliwia usunięcie biżuterii. Kobieta próbowała ją zmniejszyć, zanurzając palce w wodzie z lodem, przykładając zmrożone okłady i oklejając palce tak, żeby zsunąć biżuterię. Niestety żaden z domowych sposobów nie przyniósł efektów.

Zobacz wideo Sylwia Peretti została okradziona przez znajomego!? "Ukradł mi całą biżuterię, wszystkie zegarki"

To były najgorsze dni w moim życiu

Kobieta przez pięć dni próbowała samodzielnie poradzić sobie z problemem, ostatecznie nie obyło się bez wizyty w szpitalu. Tam lekarze przecięli biżuterię. Jej nagranie obejrzało prawie 7 mln osób. "Jeśli coś takiego się wydarzy, idź do sklepu z biżuterią. Tam mogą ją przeciąć za darmo" - doradziła jedna z użytkowniczek TikToka. "Miałam tak samo, też musiałam jechać na SOR", "Mi też się to przydarzyło. Pojechałam na straż pożarną i tam rozcięto pierścionek. Od tamtej pory nigdy nie zakładam pierścionków" - czytamy w komentarzach. 

Dlaczego należy zdejmować biżuterię przed snem?

Rankiem i wieczorem dłonie są bardziej obrzęknięte, bo kiedy w nocy leżymy nieruchomo, dochodzi do nagromadzenia płynów w tkankach. Ponadto przebywanie cały czas w pierścionkach sprawia, że gromadzą się na nich bakterie - należy je regularnie czyścić. Ale nie tylko pierścionki mogą spowodować problemy. Również spanie w naszyjniku nie jest dobrym pomysłem. Łańcuszek może zaczepiać się o włosy i owijać wokół szyi, ponadto niektóre metale używane do produkcji biżuterii, mogą wywołać reakcje alergiczne, swędzenie i zaczerwienienie skóry. 

Więcej o: