Każdy kubek z IKEA ma na spodzie ten rowek. Pełni on ważną i niezwykle przydatną funkcję

Wiele osób zastanawia się, dlaczego kubki z IKEA mają rowki na spodzie? Nie bez powodu bowiem znalazł się w tym miejscu. Okazuje się, że pełni on ważną i niezwykle przydatną funkcję, o której tylko nieliczni wiedzą.

Na co dzień otaczamy się wieloma przedmiotami codziennego użytku. Mowa tutaj o meblach czy ceramice. Nie zawsze jednak mamy czas, aby zastanawiać się nad ich poszczególnymi elementami i powodami ich zastosowania. Kwestia ta tyczy się również cieszących się ogromną popularnością akcesoriów sklepów szwedzkiej marki, IKEA. Naczynia te zyskały sympatię nie tylko ze względu na design, ale również funkcjonalne i wygodne wykończenie. Teraz odkrywamy kolejny szczegół, który projektanci zastosowali w asortymencie.

Zobacz wideo Dagmara Bryzek zdradza, jak wyglądało nagrywanie scen intymnych w filmie "Pokolenie Ikea"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rowek w kubkach z IKEA ma ukrytą funkcję. Do czego służy?

Zapewne wiele osób zauważyło, że niektóre kubki mają na spodach charakterystyczne, małe rowki. Pozornie wydają się niepotrzebne, lecz w praktyce mogą wiele ułatwić w codziennym życiu. Na temat jego zastosowań pojawiło się wiele teorii od przyczepność kubka do stołu aż po dłuższe utrzymanie ciepła napoju czy wynik oszczędności producenta. Tak naprawdę rowek w kubkach ma swoje zastosowanie przy myciu ich w zmywarce. Gdy wkładamy kubek do urządzenia, zazwyczaj odwracamy go do góry dnem. Podczas mycia rowek odprowadza wodę, która może nagromadzić się na jego dnie. Dzięki temu po zakończeniu cyklu naczynia są czyste i suche, a na spodzie kubka nie zasycha detergent i nie tworzą się plamy, które później trzeba dodatkowo szorować.

Do czego służą rowki w kubkach z IKEI? Ma praktyczne i genialne zastosowanie

Kolejnym wyjaśnieniem, dlaczego na spodzie kubków, które kupujemy w sklepach IKEA, jest obecny mały rowek, jest kwestia wytrzymałości termicznej produktu. Gdy nalejemy do wnętrza wrzątek, szpara w kubku pozwala na przepływ powietrza pod naczyniem. Właśnie dzięki temu elementowi szklanki nie pękają przy dużych zmianach temperatur.

Więcej o: