To będzie absolutny hit jesieni. Oszalejesz na punkcie tego "kawowego" trendu

Lubisz kolor kawowy? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ tej jesieni będzie królował na paznokciach. A to za sprawą najnowszego trendu - latte nails.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

"Kawowe paznokcie" można już zauważyć na rękach rodzimych i zagranicznych gwiazd. Uwielbia je np. Jennifer Lopez. Wyglądają bardzo subtelnie i efektownie, a co najważniejsze - można z nimi eksperymentować. Latte nails już robią furorę na TikToku i Instagramie. Na różnego rodzaju wzory, bazowane na kolorze "kawy z mlekiem", decyduje się coraz więcej influencerek, fashionistek i osób z branży beauty. Lekkie, jasne odcienie mlecznego brązu po wakacjach staną się absolutnym numerem 1 - to pewne.

 

Latte nails można z powodzeniem nosić na długiej, jak i krótkiej płytce paznokcia. Ich zaletą jest także to, że sprawdzają się na każdym kształcie - migdale, kwadracie czy okręgu. "Kawowe paznokcie" już w zeszłym roku miały swój złoty, jesienny okres popularności, ale liczba pojawiających się na Instagramie zdjęć i hashtagów świadczy o tym, że należy szykować się na ich wielki powrót.

To będzie hit jesieni. "Kawowy" trend wraca w wielkim stylu!

Jak wyglądają klasyczne latte nails? Sercem tego wzoru jest przede wszystkim prostota. Do osiągnięcia efektu latte nails używamy wszelkich chłodnych, pastelowych odcieni mlecznego brązu, słonego karmelu i ciemniejszego beżu. Nie musimy oczywiście decydować się na jeden odcień - można np. połączyć kilka barw z wyżej wymienionej palety kolorów i puścić wodze fantazji. Niektóre osoby stawiają na przykład na wzór ombre albo powszechnie znany french manicure z użyciem kawowych odcieni i bieli.

 
 

Dla preferujących minimalizm świetnym rozwiązaniem będzie nałożenie jednakowej barwy na wszystkie paznokcie. Manikiurzyści mogą również nieco wzbogacić taką stylizację, uzyskując swoisty efekt "kawy wlewanej do mleka". Przy takim wykonaniu, będziemy mieć wrażenie pewnego rodzaju trójwymiarowości koloru na naszej płytce. Można zastosować ten wyjątkowy efekt na wszystkie paznokcie, lub tylko na jeden na rękę, a resztę potraktować np. matowym topem.

 

Dla lubiących połysk lepszym pomysłem będzie użycie mocno błyszczącego, mieniącego się topu lub lakieru bezbarwnego. Można też pokusić się o dodanie małych elementów ozdobnych, takich jak np. białe lub beżowe serduszko.

Więcej o: