Doda zdradziła, z jakiego produktu zrezygnowała po 35. roku życia. Ekspert: "Kobiety nie muszą z niego rezygnować"

Doda ostatnio opowiedziała fanom o tym, jak dba o sylwetkę i jakie produkty wykluczyła ze swojej diety. Okazało się, że nie wszystkie zasady stosowane przez gwiazdę popierane są przez doktora dietetyki Michała Wrzoska.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Niedawno Doda opowiedziała fanom, jak dba o swoje ciało i z jakich produktów rezygnuje, aby zachować szczupłą sylwetkę. "Nie lubię słodyczy. Jem bardzo zdrowo. Zbilansowane posiłki, nie jem fast food, nie pije jakiś słodkich, gazowanych rzeczy (...) Od wielu, wielu lat alkohol piję raz na 3 miesiące, raz na 4 miesiące. Czyli cztery razy w roku. Uważam, że kobiety po 35. roku życia powinny całkowicie zrezygnować z mięsa i alkoholu. Ja tak zrobiłam" - wyliczała. Dodała też, że od lat jest na diecie bezglutenowej i bezlaktozowej, oraz unika cukru. Jej nawyki ocenił w rozmowie z Plotkiem doktor dietetyki Michał Wrzosek.

Zobacz wideo Doda o Ibiszu: Lubię takich ludzkich ludzi w show-biznesie. To jest rzadkość

Ekspert ocenia dietę Dody: Na plus rzadkie sięganie po alkohol

Restrykcyjna dieta Dody bez wątpienia przynosi efekty. Jednak czy wszystkie wymienione przez nią zasady żywienia mają sens? Jak zauważył doktor dietetyki Michał Wrzosek, "na plus na pewno jest rzadkie sięganie po alkohol. "Nie ma tak naprawdę jego bezpiecznej dawki. Kolejnym plusem jest sięganie po ryby w diecie. Są one źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, o wielokierunkowym, prozdrowotnym działaniu na nasz organizm. Doda wspomniała też, że nie je fast foodów i nie pije gazowanych, słodkich napojów. Pod względem zdrowotnym, to bardzo dobrze" - podkreślił.

Całkowite eliminowanie słodyczy z jadłospisu, czy spożywanie owoców jedynie do godziny 14 to kwestie, które wzbudziły wątpliwości eksperta. Pierwsza z nich, dlatego że każdy raz na jakiś czas powinien pozwolić sobie na odstępstwo od ścisłych zasad, to ważne z psychologicznego punktu widzenia. "Doda nie lubi słodyczy, w związku z czym ogranicza cukier do minimum, a w ramach czegoś na słodko je owoce, a dokładniej fruktozę tylko do godziny 14:00. Z dietetycznego punktu widzenia nie ma takiej potrzeby. Owoce równie dobrze możemy jeść na kolację i nic złego nam się nie stanie. Co do samego cukru, a dokładniej cukrów prostych - warto ograniczać je w diecie. Na co dzień zaś warto stawiać na węglowodany złożone, znajdujące się np. w warzywach, owocach i produktach z pełnego ziarn" - wyjaśnił.

Doda radzi kobietom po 35 roku życia zrezygnować z mięsa

Wrzosek odniósł się także do kwestii rezygnowania z mięsa po 35. roku życia. "Co do mięsa zaś kobiety po 35. roku życia nie muszą z niego rezygnować, warto jednak stawiać na chude, białe gatunki, a unikać mięsa czerwonego i jego przetworów, które są potencjalnie rakotwórcze. Doda powiedziała też, że stosuje dietę bez laktozy i glutenu. Warto podkreślić, że laktozę w diecie powinniśmy ograniczać lub wyeliminować, w zależności od stopnia nietolerancji tego cukru. A co do glutenu - osoby zdrowe nie muszą ograniczać go w diecie" - zaznaczył.

Więcej o: