Ksiądz Picur stanowczo o prezentach na chrzest. Wiele osób może się zdziwić

Ksiądz Sebastian Picur często odpowiada na pytania swoich widzów. Niedawno pewna kobieta poruszyła temat prezentów na chrzest. Co powiedział jej duchowny? Jego odpowiedź może niektórych zaskoczyć.

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych polskich księży udzielających się aktywnie w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 712 tysięcy osób. Jego zdaniem taka działalność to świetny sposób na dotarcie do osób, które nie są związane z kościołem.

Zobacz wideo Zobacz, jak zawiązać krawat w minutę:

- Biskup daje mi zielone światło na taki rodzaj ewangelizacji. Wie, że jest on dziś bardzo potrzebny. Media społecznościowe są narzędziem dotarcia do osób, których nie ma na co dzień w kościele. Przez pandemię ludzie, u których wiara nie była żywa i głęboka, nie bywają już regularnie w kościele - powiedział w rozmowie z portalem Aleteia.org.

Ksiądz Sebastian Picur o prezentach na chrzest

Kapłan bardzo często odpowiada na pytania swoich widzów. Niedawno pewna kobieta poruszyła temat prezentów na chrzest. - Ile chrzestny ma dać do koperty na chrzciny dla dziecka? - zapytała. Ksiądz w ramach odpowiedzi na pytanie nagrał krótki film

Duchowny przyznał, że jego zdaniem to wcale nie koperty wypełnione gotówką są najbardziej stosownym podarunkiem. - Prezenty powinny nawiązywać do wiary. Natomiast pieniądze są sprawą indywidualną - stwierdził. Na zakończenie ksiądz skierował także pytanie do widzów. - Jakie jest wasze zdanie? - zapytał.

"Pieniądze nie są najważniejsze"

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Spora część widzów zgodziła się z opinią księdza. Niektórzy też podzielili się swoimi doświadczeniami. "Ja właśnie w czwartek zostałam chrzestną małej Łucji, której kupiłam ładny obrazek z Aniołem czuwającym nad dzieckiem i z dedykacją", "Nie daje się raczej pieniędzy, ewentualnie jakąś zabawkę albo obrazek z aniołem stróżem", "Pieniądze nie są najważniejsze. Najważniejsza jest wiara i przekazanie pięknych wartości duchowych", "Najważniejsze to doprowadzić dziecko do wiary" - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod postem. 

Więcej o: