To imię nadano w 2022 r. tylko 11 razy. Pochodzi z języka greckiego i oznacza kobietę dobrze urodzoną

Wybór imienia dla dziecka to trudne zadanie. Zazwyczaj rodzice szukają nietypowego i oryginalnego rozwiązania. Podpowiadamy imię, które jest nie tylko rzadkie, ale również ma niezwykłe znaczenie.

Przyszli rodzice często poszukują wśród oryginalnych zagranicznych imion, a te nadawane kilkadziesiąt lat temu odchodzą w zapomnienie. Niesłusznie, ponieważ są nie tylko ciekawe, ale także pięknie brzmią. Podpowiadamy imię, które w Polsce w 2022 roku nadano dzieciom zaledwie 11 razy.

Zobacz wideo Tak Ciocia Liestyle reaguje na pytania o drugie dziecko. "Nie na miejscu"

Tradycyjne imię dla dziewczynki. W 2022 roku to imię otrzymało tylko 11 dzieci

W Polsce królują nietypowe imiona zagraniczne, ale powoli powraca moda na tradycyjne imiona, jakie nosili nasi dziadkowie. Jeśli przyszli rodzice szukają oryginalnego imienia, warto zwrócić uwagę na Eugenię. Imię pochodzi z języka greckiego. Jest żeńską formą Eugeniusza i oznacza kobietę pochodzącą z dobrego rodu. Kobiety o tym imieniu mogą mieć imieniny aż 7 razy w ciągu roku -  7 lutego, 6 marca, 10 marca, 6 września, 13 września, 16 września i 25 grudnia. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Eugenia oznacza kobietę dobrze urodzoną. Kiedyś otrzymywały to imię dziewczynki urodzone w wyższych sferach

Kobiety noszące to niezwykłe imię charakteryzują się dobrym sercem, wielkodusznością i mocnym zaangażowaniem w życie rodzinne oraz zawodowe. Niegdyś nadawano je dziewczynkom pochodzącym z wyższych sfer. Eugenia mocno stąpa po ziemi i wie, czego chce. Jest odpowiedzialna i zwraca uwagę na szczegóły. Nie działa pochopnie, a wszystkie decyzje muszą być dobrze przemyślane. Zdrobnieniami tego imienia są: Gienia, Genia, Gienka, Eugesia, Geśka, czy Niusia. Znane kobiety noszące to wyjątkowe imię to między innymi Eugenia Rudniewa, radziecka lotniczka-nawigatorka okresu II wojny światowej, czy aktorka Eugenia Herman.

Więcej o: