Jaki jest twój chiński znak zodiaku? Ma na to wpływ data urodzenia. Zwróć jednak uwagę na jedno

Wiele osób próbuje dowiedzieć się nieco więcej o swojej osobowości ze względu na znak zodiaku. Okazuje się, że chińska astrologia postrzega to nieco inaczej. Sprawdź, które zwierzę cię charakteryzuje i jakie możesz mieć dzięki temu cechy.

W Chinach praktycznie od zawsze astrologia odgrywa ogromną rolę. Okazuje się, że chiński zodiak różni się od tych, które od zawsze znamy. Przede wszystkim składa się z dwunastu zwierząt. Sprawdź, którym zwierzęciem jesteś w chińskiej astrologii i jakie można przypisać ci cechy. Pamiętaj, by do zabawy podchodzić z dystansem i przymrużeniem oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan zagrała w Koło Plotka. "Jestem zodiakarą"

Chińskie znaki zodiaku. Jakim zwierzęciem jesteś?

Jeśli chodzi o chińskie znaki zodiaku, to dzieli się je inaczej, niż te, które znamy. W tym przypadku spod jednego znaku wywodzą się wszystkie osoby urodzone w jednym, konkretnym roku. Co istotne, w Chinach nowy rok świętuje się zazwyczaj pod koniec stycznia lub w pierwszej połowie lutego. Oznacza to, że osoby, które urodziły się już w kolejnym roku, ale jeszcze przed nową datą Chińskiego Nowego Roku, wciąż będą spod znaku zodiaku, który dominował w poprzednim roku. Podczas gdy "obieg" europejskich znaków zodiaku trwa 12 miesięcy, w przypadku chińskich trwa to aż 12 lat. Aby dowiedzieć się, spod którego znaku jesteś, zwróć uwagę na daty urodzenia na podstawie przykładów z ostatnich lat:

 • Szczur - 2008 r. 
 • Wół - 2009 r.
 • Tygrys - 2010 r.
 • Królik - 2011 r.
 • Smok - 2012 r.
 • Wąż - 2013 r.
 • Koń - 2014 r.
 • Owca - 2015 r.
 • Małpa - 2016 r.
 • Kogut - 2017 r.
 • Pies - 2018 r.
 • Świnia - 2019 r.

Od każdego znaku i podanej daty odejmuj 12 lat, a w razi potrzeby kolejne 12 lat i tak dalej, a dowiesz się, który z nich wypadał akurat w roku twojego urodzenia. Pamiętaj, by upewnić się w obliczeniach, jeśli urodziłaś się w styczniu lub w lutym. Wtedy sprawdź w internecie, kiedy w danym roku wypadał Chiński Nowy Rok.

Od czego zależy chiński znak zodiaku? Sprawdź, czy posiadasz te cechy

2023 r. stoi pod znakiem Królika, co rozpoczęło się 22 stycznia 2023 r. i potrwa włącznie do 9 lutego 2024 r. W ubiegłym roku mieliśmy znak Tygrysa, a w przyszłym roku będzie dominował Smok. Czym charakteryzują się poszczególne znaki?

 1. Szczur — Sympatyczny, inteligentny, pracowity i sprytny. To dobry obserwator, który ceni sobie rodzinę. Może mieć jednak skłonności do krytykowania innych.
 2. Wół — Choć bywa uparty, cechuje się też łagodnością i cierpliwością. Podejmuje tylko przemyślane decyzje i często stanowi wzór dla innych.
 3. Tygrys — Pewny siebie i odważny, lubi, gdy inni go podziwiają. Ceni sobie własne przekonania i nie lubi podporządkowywać się innym.
 4. Królik — Spokojny, wrażliwy, o wysoko rozwiniętej intuicji. Szanuje uczucia bliskich, lubi sztukę i ma wielką wyobraźnię.
 5. Smok — Silny, inteligentny, charyzmatyczny. Cechuje go uczciwość i empatia. Lubi niezależność, przez co czasem ma problemy ze zbudowaniem trwałej relacji.
 6. Wąż — Jest mądry i często odnosi sukcesy. Zazwyczaj ceni dobra materialne. Może być zarówno romantykiem, jak i zazdrośnikiem.
 7. Koń — Nie lubi, gdy inni narzucają mu swoje zdanie. Cieszy się popularnością wśród ludzi, którzy cenią jego oryginalne poglądy.
 8. Owca — To zazwyczaj wrażliwe romantyczki, które są otwarte na świat. Los innych jest dla nich ważny i chcą, by świat stał się lepszy.
 9. Małpa — Towarzyska, inteligentna i zabawna. Wie, jak rozbawić towarzystwo. Cele osiąga dzięki sprytnym poczynaniom.
 10. Kogut — Jest wyrozumiały i wie, że nauka ma ogromne znaczenie. Zdarza się, że jest przemądrzały i ma skłonność do idealizowania.
 11. Pies — Wierny, lojalny i skromny. Lubi otaczać się mądrymi przewodnikami i dbać o dobro innych. Cechuje go empatia.
 12. Świnia — Łagodna i lojalna, ludzie lubią przebywać w jej towarzystwie. Lubi pracę w grupie i ceni rodzinę oraz bezpieczeństwo.
Więcej o: