Dlaczego skrzydłokwiat kwitnie na zielono? Brakuje mu jednej rzeczy

Skrzydłokwiat jest popularną rośliną doniczkową, którą możemy spotkać w wielu domach. Czasami zdarza się, że zielenią się nie tylko jego liście, lecz także kwiaty. Co zrobić w takiej sytuacji? Wystarczy jedna zmiana, by szybko odratować roślinę.

Skrzydłokwiat zyskuje na popularności, ponieważ jest przepiękną, kwitnącą rośliną, o którą łatwo zadbać. Zdarza się jednak, że popełnimy błąd podczas jej pielęgnacji, a wówczas kwiaty skrzydłokwiatu zaczynają nabierać zielonego koloru. Co to oznacza i jak rozwiązać problem? Wystarczy znaleźć przyczynę, a może być ich kilka. Wówczas jedno rozwiązanie przyniesie zadowalające efekty.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego kwiaty skrzydłokwiatów stają się zielone? To może być popularny błąd pielęgnacyjny

Zielone kwiaty skrzydłokwiatu mogą pojawiać się, gdy nieodpowiednio zadbamy o jego pielęgnację. Możemy popełnić wówczas jeden z dwóch najpopularniejszych błędów. Jednym z nich jest ustawienie rośliny w nieprzyjaznym dla niej miejscu, gdzie nie ma odpowiedniego dostępu do światła. Wystarczy wówczas przenieść skrzydłokwiat na nasłonecznione stanowisko, a problem więcej nie powinien się pojawić. Drugi popularny błąd dotyczy niedostatecznego nawożenia. Wystarczy raz na dwa tygodnie podlać skrzydłokwiat roztworem, który doda mu niezbędnych witamin i minerałów. Kostkę świeżych drożdży rozpuść w wodzie, odczekaj godzinę i po tym czasie podlej skrzydłokwiat. Roślina obsypie się pięknymi, kremowymi kwiatami, które nie będą się zazieleniać.

Czemu skrzydłokwiat robi się zielony? Często jest to wynik naturalnego procesu

Jeśli jednak masz pewność, że skrzydłokwiat stoi na odpowiednim stanowisku i nie brakuje mu składników odżywczych, powód powstawania zielonych kwiatów może być inny. Nie wynika jednak z naszej nieuwagi, a jest zupełnie naturalnym procesem. Wszystko dlatego, że gdy kwiaty rośliny zaczynają przekwitać, nabierają zielonego koloru. To znak, że czas je przyciąć i usunąć. Dzięki temu skrzydłokwiat zyska siłę do bujniejszego rozrostu, nie tracąc zasobów na ratowanie przekwitających kwiatów. Sprawi to, że szybko obsypie się nowymi pąkami i liśćmi, pięknie się rozrastając.

Więcej o: