Wszedł do opuszczonego 60 lat temu domu i wszystko nagrał. "Znalazłem te rzeczy"

Youtuber o nicku Escapade_z odwiedza opuszczone i zapomniane budynki w Szkocji. Ostatnio opublikował na TikToku nagranie z domu, który przez 60 lat był niezamieszkały. Nie wiadomo, co stało się z jego mieszkańcami. We wnętrzu zachowały się ich fotografie, meble oraz osobiste przedmioty.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Dwie filiżanki stoją na stole nakrytym obrusem. Na regale rodzinne zdjęcia. Dom, do którego wszedł autor nagrania, wygląda tak, jakby ktoś wyszedł do pracy i już nigdy nie wrócił. Zachowane elementy wystroju mówią wiele o jego domownikach. Escapade_z w ciągu niecałej minuty oprowadza swoich obserwatorów po wnętrzach budynku i pokazuje im przedmioty, które w nim zastał.

Zobacz wideo To Dawid Woliński będzie robił na emeryturze. "Może to nie być w miejscu tak ciepłym, jak bym chciał"

"Dom opuszczony 60 lat temu"

Ząb czasu nadgryzł wnętrza domu i widać to po osypującym się tynku, jednak układ mebli i drobnych przedmiotów codziennego użytku pozostał nienaruszony. Ściany zdobione są starymi portretami, w komodzie ustawione są rodzinne zdjęcia, a na szafce w toaletce stoi stara maszyna do szycia. Znajdują się tam również: perfumy, grzebień i szczotka, puderniczka i fajka.

W drodze na piętro mężczyzna mija pozostawioną w oknie 100-letnią biblię. "Czyjeś zęby i dokumenty z lat 50" - dodaje, a następnie sugeruje, że łóżko w sypialni na górze, wygląda, jakby ktoś w nim zmarł. Jest też książeczka oszczędnościowa i pozostawione w szafie ubrania.

"Kapsuła czasu"

W komentarzach pod jego nagraniem pojawiło się wiele słów uznania. "To jak kapsuła czasu" - pisali internauci. Niektórzy jednak zauważyli, że rzeczy, które zostały w domu, to świadectwa historyczne i ktoś powinien zadbać o to, aby trafiły do muzeum. Zapytano twórcę internetowego o to, czy zabiera czasem rzeczy z miejsc, które odwiedza. "Nigdy. Chciałbym zachować zdjęcia, ale to kradzież i można za to trafić do aresztu" - wytłumaczył. 

Więcej o: