Zrezygnowała z dezodorantu. Zdradziła trik, dzięki któremu nie czuć zapachu potu

Liv Preston, która zgromadziła na swoim TikToku 335 tysięcy obserwujących, podzieliła się swoim sposobem na pocące się pachy. Influencerka stwierdziła, że jej nowe odkrycie sprawiło, że na dobre odstawiła dezodorant.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Fanki proszą Viki Gabor o porady. Sama pisała do Ariany Grande

- Przysięgam. Po odkryciu tego nie używam dezodorantu - zapewniała. Tiktokerka wyjaśniała, że może spędzać godziny na intensywnych treningach na siłowni, a mimo to jej pot pozostaje bezwonny. - To po prostu zmniejsza zapach potu i zmniejsza również pocenie się - dodawała.

Co więc jest jej sekretną bronią w walce z nieprzyjemnym zapachem potu? Tiktokerka zaczęła stosować popularny przedtem w pielęgnacji skóry twarzy, kwas glikolowy. Nie jest zresztą pierwsza influencerką, która przerzuciła się na tę metodę. 

Najwyraźniej ma wiele innych zalet, ale tak naprawdę używam go tylko do tego

- powiedziała Liv. Na załączonym nagraniu pokazuje buteleczkę z preparatem i zwykłe płatki kosmetyczne. Tłumaczy, że waciki należy najpierw nasączyć kwasem, a następnie przetrzeć nimi skórę pod pachami. - I to dosłownie wszystko - podsumowuje.

"Używam go i jest naprawdę dobry"

Jej film zgarnął ponad 11 tysięcy polubień, a widnieje pod nim kilkaset komentarzy. "Używam go i jest naprawdę dobry" - pisała jedna z obserwujących Liv użytkowniczek TikToka. "Omg, to samo. Zauważyłam, że już nie śmierdzę" - dodawała inna internautka.

W ostatnim czasie zastępowanie popularnego dezodorantu płatkami z kwasem złuszczającym stało się bardzo modne, co widać szczególnie w mediach społecznościowych - na kanałach lifestylowych, beauty itp. Należy jednak pamięć, że kwasy mogą podrażniać delikatną skórę pod pachami. Dlatego - jeśli już zdecydujemy się na opisaną wyżej metodę - róbmy to z umiarem i wybierajmy jedynie te o najniższym stężeniu. Warto również wiedzieć, że stosowanie kwasu glikolowego nie wyeliminuje ilości wytwarzanego potu, ponieważ kwasy nie blokują porów. Dlatego też dalej możemy mieć do czynienia z bezwonnym potem. 

"Chusteczki złuszczające nigdy nie będą działały jak antyperspiranty, więc nadal będziesz zmagała się z potem, a dodatkowo i w zależności od stosowanych produktów złuszczających, możesz mieć do czynienia z substancjami lepkimi, co z pewnością będzie dość niewygodne i raczej niekomfortowe" - czytamy z kolei na łamach portalu zeberka.pl.

Źródła: TikTok/TheSun.co.uk/Zeberka.pl

Więcej o: