Mężczyzna zgubił ślubną obrączkę. Czy to zły zwiastun? Ksiądz postawił sprawę jasno

Co zrobić w sytuacji, kiedy zgubimy obrączkę? Taki problem miał jeden z widzów kanału księdza Piotra Jarosiewicza na TikToku. Duchowny dał mu jedną radę.

Wiele osób wierzy, że zgubienie ślubnej obrączki zwiastuje kłopoty nie tylko w związku, ale i w życiu. Istnieje kilka przesądów związanych z obrączkami, lecz zdaniem księdza Jarosiewicza nie należy w nie wierzyć.

Zobacz wideo Wiemy gdzie Ewa Kasprzyk weźmie ślub i kto go udzieli. "Ksiądz jest afrykanistą"

Mężczyzna zgubił obrączkę. "Nie niesie to żadnych złych nowin"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz prowadzi na TikToku kanał, na którym opowiada o sprawach Kościoła, ale także odpowiada internautom i internautkom na pytania związane z wiarą. Obserwuje go ponad 285 tysięcy osób, a jego filmy zebrały łącznie ponad 9 milionów polubień.

Pewien internauta zapytał księdza, co może oznaczać zgubienie ślubnej obrączki i czy wiąże się to ze złymi nowinami. Duchowny nagrał film, w którym wyjaśnił, że związek i relacje z partnerem nie są z tego powodu zagrożone. - Nie, nie niesie to żadnych złych nowin, jest to zabobon. Nie rozpadnie się małżeństwo przez to, że ktoś zgubił obrączkę. (…) Ja bym zachęcał i zapraszał, żeby kupić nową - powiedział. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nową obrączkę warto poświęcić. "To my z prostych rzeczy czynimy niezwykłe"

Zdaniem księdza, jeśli kupimy nową obrączkę, warto później udać się do zakrystii, żeby ją poświęcić. - Poświęcić obrączkę i zrobić z tego coś pięknego, czyli... może zaprosić żonę, by (…) odnowić przyrzeczenie małżeńskie - wyjaśnił ksiądz. Dodał także, że to od nas zależy, w jaki sposób podejdziemy do sytuacji. - To my z prostych rzeczy czynimy niezwykłe. (…) Zwyczajne sytuacje przemieniajmy w nadzwyczajne - powiedział. Internauci chętnie komentują nagranie i doceniają postawę duchownego.

Ksiądz tak pięknie odpowiada na pytania, że się serce raduje.
Uwielbiam u księdza to pozytywne podejście do spraw.
Aż mi się łezka zakręciła.
Więcej o: