Spryskaj ubrania produktem z łazienki. Komary same się odczepią i odlecą piorunem

Jak odstraszyć komary? Uciążliwe owady często psują wieczorne wypady ze znajomymi czy grilla w ogrodzie. Na szczęście domowe sposoby szybko się ich pozbędą, a na dodatek pozwolą uniknąć ich pojawiania się. Wystarczy, że sięgniesz po produkty, które zapewne już masz.

Wiele osób lubi lato i wręcz nie może się go doczekać. To często czas zabawy, odpoczynku, ognisk, tańca na świeżym powietrzu, spędzania czasu z rodziną przy grillu, ale i... komarów. Praktycznie każda rozrywka może zostać popsuta przez małe latające owady, które chcą się pożywić. Na szczęście same się odczepią i odlecą, jeśli spryskasz ubrania produktem z łazienki. Na co należy zwrócić uwagę?

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić domowy środek na komary? Chwyć po rzecz z łazienki

Okazuje się, że komary nie znoszą zapachu mięty. Zamiast inwestować w sklepowe środki odstraszające, możesz chwycić płyn do płukania jamy ustnej z łazienki. Wystarczy, że przelejesz niewielką ilość do butelki z atomizerem i spryskasz ubrania na chwilę przed wyjściem z domu. Pamiętaj, by nie stosować produktu bezpośrednio na ciało. Nie ma też problemu, by zabrać buteleczkę ze sobą i korzystać z produktu w razie potrzeby. Spryskuj meble ogrodowe i inne przedmioty, a żaden komar się nie zbliży. Jeśli lubisz spędzać wieczory w ogrodzie, dobrym pomysłem jest też zasadzenie ziół, które zadziałają na owady odstraszająco. Sprawdzi się na przykład mięta i melisa.

Co jest najskuteczniejsze na komary w domu? Prosty trik sobie z nim poradzi

Komary wlatują do domu i nie dają ci spać? Na szczęście możesz tego łatwo uniknąć. Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po domowe środki, bez potrzeby kupowania produktów ze sklepu. Co ci się przyda?

  1. Nasącz gąbkę octem. Połóż ją na stoliku nocnym i przy parapetach, a komary uciekną, gdzie pieprz rośnie.
  2. Pokrój cebulę w plasterki. Połóż jej kawałki na parapecie. Dzięki temu stworzą barierę zapachową, przez którą komary nie będą chciały dostać się do środka.
  3. Rozpyl olejki eteryczne. Do odstraszania komarów sprawdzi się herbaciany, lawendowy, tymiankowy, cedrowy, goździkowy, miętowy i eukaliptusowy. Pamiętaj, by takich produktów nie rozpylać bezpośrednio na ciało. 
Więcej o: