Zapomnij o olejowaniu! Teraz jest szał na miodowanie włosów! Na czym polega?

Miodowanie włosów to niezwykle prosty, a przy tym stosunkowo szybki zabieg, który możesz wykonać w domu. W ostatnim czasie zyskuje na popularności, gdyż już po pierwszym zastosowaniu pasma są wyraźnie bardziej nawilżone i miękkie. Jak go wykonać?

Miód to pyszny i zdrowy produkt, którego możemy używać nie tylko w kuchni. Nie bez przyczyny tak chętnie sięgamy po niego również w pielęgnacji, a ponadto znajdziemy go w składzie wielu kosmetyków. Jak stosować go na włosy? Coraz większą popularnością cieszy się domowy zabieg miodowania, który doskonale uzupełni lub nawet zastąpi olejowanie. Na czym polega?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Miód w pielęgnacji włosów. Jak działa?

Miód w kosmetyce działa łagodząco, a przy tym przeciwzapalnie i antybakteryjnie. W pielęgnacji włosów używa się go jako naturalnego humektantu, czyli składnika, którego głównym zadaniem jest dogłębnie nawilżyć oraz odżywić pasma. Ze względu na swoją klejącą formułę bywa problematyczny w bezpośredniej aplikacji, dlatego najczęściej stanowi składnik domowych maseczek. Od niedawna popularność zyskuje także inny sposób. Na czym dokładnie polega miodowanie włosów?

Banalny zabieg dla pięknych i odżywionych włosów. Na czym polega miodowanie?

Miodowanie włosów to niezwykle prosty zabieg, który bez problemu wykonasz w domu. Idealnie sprawdzi się w przypadku suchych, osłabionych pasm. Do jego wykonania potrzebujesz tylko dobrej jakości naturalnego miodu, najlepiej w formie płynnej, oraz ulubionej maski bądź odżywki do włosów. Wystarczy, że oba produkty wymieszasz w proporcji 1:1 lub 2:1, gdzie więcej będzie miodu, a następnie dokładnie nałożysz na całą długość pasm. Ważne jest, aby mieszanka była na tyle gęsta, by nie spływała. Trzymaj ją przez około godzinę, a po tym czasie spłucz i umyj głowę delikatnym szamponem. Ostatnim krokiem jest nałożenie odżywki emolientowej. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu. Regularne stosowanie sprawi, że włosy odzyskają blask, staną się zregenerowane, odżywione i wygładzone.

Jak jeszcze stosować miodowanie? Połącz ze sobą dwa zabiegi

Miodowania możesz użyć także w inny sposób, a dokładniej jako podkładu pod olejowanie. W tym celu najpierw nanieś mieszankę na włosy, a w kolejnym kroku rozprowadź na nich olej. Pierwsza warstwa nawilży je i odżywi, a druga stworzy barierę, która sprawi, że nie ucieknie z nich woda, a przy tym zmniejszy ryzyko puchu. Trzymaj około godziny, a następnie obficie spłucz wodą i umyj głowę jak zwykle. Połączenie obu zabiegów da naprawdę spektakularne efekty.

Więcej o: