Nie żyje saudyjska "mentorka młodego pokolenia". Księżniczka Noura miała zaledwie 34 lata

Nazywana saudyjską "kobietą sukcesu" i "mentorką młodego pokolenia", 34-letnia księżniczka z Arabii Saudyjskiej była jedną z najprężniej działających przedsiębiorczyń na Bliskim Wschodzie. Wiadomość o śmierci księżniczki Noury Bint Fajsal Al Saud została podana przez saudyjski dwór królewski w sobotę wieczorem.
Zobacz wideo Zobacz wideo: [AUTOPROMOCJA] Bardzo wielu członków rodziny królewskie w Arabii Saudyjskiej zostało zarażonych wirusem HIV

Komunikat, który rozpowszechniły arabskie media, zawierał jedynie krótką informację o odejściu młodej arystokratki i niedzielnym czuwaniu, które odbyło się w meczecie w Rijadzie. Ceremonie pogrzebowe po śmierci młodej, arabskiej bizneswoman odbyły się w tym samym czasie w innych miastach Królestwa Arabii Saudyjskiej. Brali w nich udział przedstawiciele miejscowych władz oraz członkowie saudyjskiej rodziny królewskiej.

W oficjalnych komunikatach próżno szukać informacji o przyczynach jej śmierci. Rodzina królewska ani jej przedstawiciele jak dotąd nie podali, w jakich okolicznościach zmarła 34-latka. Niektóre media jednak nieoficjalnie cytują anonimowe źródło, powiązane z saudyjskim dworem. Według nieoficjalnych doniesień, księżniczka w ciągu kilka ostatnich tygodni miała zmagać się z "problemem zdrowotnym" i być leczona w jednym z saudyjskich szpitali, przeznaczonych dla członków rodziny rządzącej.

Kondolencje po śmierci Noury Bint Fajsal Al Saud złożyli również wszyscy najwyżsi przedstawiciele Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Księżniczka była znaną i cenioną na Bliskim Wschodzie przedsiębiorczynią i liderką w branży modowej - w swoim kraju np. zasiadała w Królewskiej Komisji Mody przy Ministerstwie Kultury. To właśnie ona doprowadziła do zainaugurowania Saudi Fashion Week w swojej ojczyźnie. 

Odeszła arabska "mentorka młodego pokolenia". Księżniczka Noura miała tylko 34 lata 

Księżniczka Noura stawiana była jako przykład dla arabskiej młodzieży, a także dla kobiet. W 2020 roku została doceniona przez "Forbes Middle East", który uznał ją za 6. saudyjską bizneswoman z największymi sukcesami na koncie w związku z rozwojem i promocją saudyjskiej marki. Mianem "mentorki młodego pokolenia" oraz wzorem do naśladowania dla młodzieży nazwał ją określił ją natomiast magazyn "Vogue Arabia".

Księżniczka Noura miała wszechstronne wykształcenie. Ukończyła literaturę angielską na saudysjkim uniwersytecie, później studiowała projektowanie wnętrz w Wielkiej Brytanii oraz biznes narodowy w stolicy Japonii - Tokio.

Przedsiębiorczyni i kobieta sukcesu z Arabii Saudyjskiej zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach

W 2020 roku "Forbes Middle East" uznał ją za szóstą saudyjską przedsiębiorczynię odnoszącą największe sukcesy, która rozwinęła rodzimą markę. "Vogue Arabia" w czerwcu br. przedstawiał ją jako "pozytywny przykład dla arabskiej młodzieży", "mentorkę młodego pokolenia".

Jej działalność sięgała znacznie dalej, niż Zjednoczone Emiraty Arabskie. Księżniczka Noura prowadziła także swój własny dom jubilerski w Paryżu. 34-latka była żoną saudyjskiego architekta Fajsala Al Szawafa oraz prawnuczką króla Fajsala - który rządził Arabią w latach 1964-1975. 

Źródła: arabnews.com/thenamal.com/gnnhd.tv/wam.ae

Więcej o: