Domowe sposoby na chrapanie. Połóż się w tej pozycji. Zminimalizujesz problem i prześpisz całą noc

Chrapanie to problem, który spędza sen z powiek nie tylko chrapiącym, ale także ich partnerom. Jak temu zaradzić? Podpowiadamy domowe sposoby na chrapanie, które pozwolą obu stronom na spokojny sen.

W internecie znajdziemy wiele porad na to, jak przestać chrapać, ale nie zawsze są one skuteczne. W telewizyjnych reklamach zaś możemy zobaczyć wiele specjalnych preparatów, które mają pomóc w walce z problemem, jednak efekty ich stosowania nie zawsze są satysfakcjonujące. Czy istnieją skuteczne sposoby na chrapanie? 

Zobacz wideo Korwin śpi w Sejmie podczas dyskusji o referendum

Co jest powodem chrapania w nocy? Chrapanie może być niebezpieczne dla zdrowia

Chrapanie powstaje w wyniku przechodzącego przez drogi oddechowe powietrza. U zdrowego człowieka powietrze przepływa swobodnie, u osoby chrapiącej zaś w górnej części dróg oddechowych tkanki stykają się ze sobą i powodują wibracje, czyli chrapanie. Wiąże się ono także z bezdechem sennym, a ten może prowadzić do przewlekłego niedotlenienia organizmu, zaburzeń rytmu serca, schorzeń układu krążenia lub udaru. Dlatego, jeśli dotyka nas problem chrapania, warto zacząć działać, aby zadbać o swoje zdrowie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowe sposoby na chrapanie. Połóż się w tej pozycji, a zminimalizujesz problem

Do chrapania przyczynia się nadwaga, używki lub brak ruchu w ciągu dnia, dlatego w walce z tym problemem ważna jest zmiana stylu życia. Należy rzucić palenie papierosów i ograniczyć alkohol (szczególnie przed snem). Warto również zadbać o regularny sen, ponieważ mocne zmęczenie fizyczne powoduje rozluźnienie mięśni gardła. Bardzo istotna jest także pozycja podczas snu, ponieważ leżąc na plecach podstawa języka i podniebienie miękkie opadają na ścianę gardła, a to prowadzi do wibracji. Rozwiązaniem jest spanie na boku i podparcie pleców poduszką. Dzięki temu jama nosowa będzie udrożniona i zminimalizujemy ryzyko chrapania.

Więcej o: