Kiedy przesadzać lilie? Nie przegap terminu! Inaczej możesz zapomnieć o kwitnieniu w przyszłym sezonie

Tworząc ogrodowe aranżacje, wiele osób decyduje się na posadzenie lilii. Nic w tym dziwnego, ponieważ fantastycznie się prezentują, a do tego pięknie pachną. Świetnie też odnajdują się w kompozycjach z innymi roślinami. Nadchodzi jednak czas, by zająć się cebulkami. Kiedy przesadzać lilie? Termin właśnie się zbliża.

Lilie potrafią zupełnie odmienić wygląd każdego ogrodu. Fantastycznie wyglądają, a do tego są stosunkowo łatwe w uprawie, o czym może przekonać się wielu początkujących ogrodników. Muszą jednak pamiętać, że w końcu przychodzi czas na to, by je przesadzić. Dlaczego się to robi i kiedy jest najlepszy termin na zajęcie się liliami? Lepiej się przygotuj, bo nastąpi lada moment.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy przesadzać lilie? Uważaj, by nie popełnić popularnego błędu

Lilie warto przesadzić z kilku powodów. Przede wszystkim należy to zrobić, gdy cebulki rosną w tym samym miejscu przez 2 lub 3 lata. Konieczne jest to też wtedy, kiedy posadziliśmy je zbyt gęsto i widzimy, że kwiaty nie mają odpowiednio dużo miejsca na rozwój. Jeśli jednak zauważysz, że lilie słabo rosły, to może być znak, że zostały umieszczone w nieodpowiednim miejscu. Lepiej wtedy przesadź je tam, gdzie będą miały lepszą glebę lub słoneczne albo półcieniste stanowisko. Kiedy przesadzać lilie? Odpowiedni termin przypada na wrzesień, a najpóźniej można zrobić to na przełomie września i października. Gdy się spóźnimy, popełnimy duży błąd. Przez zbyt niską temperaturę cebulki mogą się wtedy nie przyjąć i w przyszłym sezonie lilie nie zrobią wrażenia w twoim ogrodzie.

Jak przesadzać lilie? Pamiętaj o kilku rzeczach

Jeśli chcesz przesadzić lilie, zacznij od wykopania cebulek. Zrób to delikatnie, żeby ich nie uszkodzić. Pamiętaj też, że każdego roku po kwitnieniu cebulki dzielą się na dwie części. Wykop je wszystkie w słoneczny i bezdeszczowy dzień. Oczyść je z ziemi oraz usuń uszkodzone fragmenty. Tak przygotowane cebulki możesz od razu przesadzić w nowe miejsce. Pamiętaj, żeby z tym nie zwlekać. Lilie powinny znaleźć się w ziemi najpóźniej na początku października.

Więcej o: