Weź dwie szczoteczki do mycia zębów i owiń gumką. Oszczędzisz dłonie i mnóstwo czasu

Okazuje się, że stare szczoteczki do mycia zębów mogą się jeszcze przydać. Zamiast więc je wyrzucać, połącz gumką na dwa różne sposoby, by rozwiązać popularne i denerwujące problemy. Szybko się z nimi uporasz, a do tego ponowienie wykorzystasz szczoteczki, które i tak wylądowałby w koszu na śmieci.

Gdy los naszej szczoteczki do mycia zębów dobiega końca, zwykle ląduje w koszu na śmieci. Czasami też zachowujemy ją, by doczyścić trudno dostępne zakamarki. Okazuje się jednak, że można wykorzystać je zupełnie inaczej, rozwiązując przy tym dwa popularne problemy. Jeden z nich może być naprawdę zaskakujący, choć świetnie się sprawdza.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Połącz szczoteczki do zębów gumką recepturką. W mig usuniesz zabrudzenia z tego miejsca

Jeśli masz dwie zużyte szczoteczki do zębów, nie wyrzucaj ich do kosza. Złącz je włosiem do siebie, a końcówki na dole połącz gumką recepturką. Dzięki temu stworzysz sprytne narzędzie, które szybko pomoże ci się uporać z zabrudzeniami umieszczonymi w trudno dostępnym miejscu. Wystarczy na końcówki z włosiem nałożyć nawilżane chusteczki i również przymocować je gumkami. Dzięki temu łatwiej doczyścisz przestrzenie między żaluzjami. Wystarczy przejechać po nich szczoteczkami, a w mig pozbędziesz się kurzu

Szczoteczki do zębów rozwiążą derywujący problem. Zaoszczędzisz sobie bólu

Ze starych szczoteczek do mycia zębów możesz też przygotować urządzenie do otwierania słonecznika i fistaszków. Wystarczy za pomocą kombinerek albo pęsety wyciągnąć z nich całe włosie, a następnie zwróć je przodem do siebie i na dole połącz gumką recepturką. Nad nią wsuń między szczoteczki chusteczkę złożoną na pół i zabezpiecz u góry kolejną gumką recepturką. Tak przygotowany mechanizm pozwoli z łatwością rozłupywać słonecznik albo fistaszki, oszczędzając sobie przy tym bólu dłoni, którymi zwykle zgniata się orzechy. Usuwanie skorupek będzie szybsze, bezbolesne i naprawdę łatwe.

Więcej o: