Przekrój na pół dwa ząbki czosnku i wrzuć do toalety. Rano nie uwierzysz własnym oczom

Toaleta to miejsce, gdzie zbiera się mnóstwo drobnoustrojów i bakterii, więc aby utrzymać ją w czystości, niezbędna jest codzienna dezynfekcja. Zamiast kupować drogie preparaty, zastosuj sprawdzony domowy sposób. Kosztuje grosze, a efekty są zachwycające.

Czosnek w toalecie? Brzmi oryginalnie, ale to naprawdę działa. Czosnek ma właściwości przeciwgrzybicze oraz bakteriobójcze i świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także podczas sprzątania. Podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać to warzywo w pracach domowych lub ogrodowych. Efekty są zaskakujące.

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Wrzuć przed snem, a rankiem spłucz wodę. Czosnek zabije bakterie z muszli klozetowej

Regularne czyszczenie toalety sprawi, że pozbędziemy się brudu, kamienia i bakterii, jednak szorowanie sedesu to żmudne zajęcie, dlatego warto wypróbować sprawdzony lifehack, który pozwoli zaoszczędzić nam trochę czasu. Wystarczy, że włożysz do muszli klozetowej dwa obrane i przekrojone na pół ząbki czosnku. Zamknij klapę i pozostaw na noc, a rankiem spuść wodę. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom czosnek wyczyści sedes, a także zabije bakterie i drobnoustroje. Trik z czosnkiem warto robić przynajmniej 3 razy w tygodniu, aby uzyskać pożądane efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czosnek nie tylko w kuchni. Przyda się w ogrodzie w walce ze szkodnikami

Czosnek możemy wykorzystać nie tylko w kuchni. Okazuje się, że świetnie nadaje się do pielęgnacji ogrodu. Roztwór z tego warzywa zwalcza mszyce, przędziorki i mączliki. Wystarczy 200 g posiekanego czosnku zalać 10 litrami wody, wymieszać i odstawić na dobę. Po upływie tego czasu odcedzamy mieszankę, a następnie przelewamy do butelki z atomizerem i pryskamy zaatakowane rośliny. Czosnek ochroni je także przed chorobami grzybiczymi i infekcjami. 

Więcej o: