Marzą ci się czyste fugi? Zmieszaj te dwa składniki, a będą lśnić! Na pewno masz je w domu

Utrzymanie w czystości łazienkowycn fug może okazać się niemałym wyzwaniem. Co jakiś czas warto poświęcić kilka minut na usunięcie nagromadzającego się tam brudu, jednak nie zawsze kończy się to sukcesem. Jest jednak pewien domowy, skuteczny sposób na czyste fugi. I nie wydasz na niego "milionów".
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak szybko i skutecznie wyczyścić fugi? Powszechnie wiadomo, że brud "lubi" gromadzić się pomiędzy kafelkami w łazience, a pozbycie się go z tej powierzchni nierzadko wręcz graniczy z cudem. Tradycyjne mycie podłóg mopem może okazać się niewystarczające. Nagromadzonych na fugach nieczystości często nie da się usunąć zwykłym płynem.

Ale to też nie oznacza, że musimy natychmiast pędzić do drogerii po najdroższą chemię. Znacznie tańszym rozwiązaniem będą domowe sposoby, do których przygotowania potrzebujesz jedynie kilku składników. W tym przypadku - trzech. Ponadto każdy z nich zazwyczaj łatwo znaleźć w każdej kuchennej lub łazienkowej szafce. W supermarkecie z kolei dostaniesz je za kilka złotych.

Brudne fugi nie dają ci spać? Wystarczą dwa składniki. Na pewno masz je w domu!

Jest to sposób autorstwa Marty Zawadzkiej - ekspertki od sprzątania, która prowadzi na Instagramie profil o nazwie "Mop, który wymiata". Influencerka testuje różnego rodzaju lifehacki na utrzymanie czystości w domu oraz pokazuje proste sposoby sprzątania nawet najtrudniejszych zakamarków, które nierzadko spędzają nam sen z powiek. Tym razem w postaci krótkiego nagrania zaprezentowała, jak poradzić sobie z brudnymi fugami.

Jak tłumaczy, na początku należy zwilżyć fugi wodą za pomocą gąbki - jest to krok konieczny. Wszystko dlatego, że do czyszczenia nie będzie używana żadna chemia gospodarcza. Czego więc potrzebujemy? Wystarczy zwykła soda oczyszczona - produkt obecny niemalże w każdym domu, oraz woda utleniona z apteki - najlepiej 3-procentowy roztwór.

Do sody dodaj wodę utlenioną - do momentu, aż utworzy się półpłynna masa

- czytamy w opisie do wideo zamieszczonym na Instagramie. Tak przygotowaną w miseczce pastę należy nałożyć na zwilżone fugi. W zależności od ich stanu, można chwilę odczekać lub od razu wziąć się za szczotkowanie.

 

"Następnie przecieramy fugi mokrą gąbką. Po wyschnięciu fuga odzyskuje swój pierwotny kolor. Jeśli macie głębsze fugi może trzeba będzie po wyschnięciu jeszcze je wyszczotkować na sucho, żeby pozbyć się resztek sody" - poleca Marta Zawadzka.

Ekspertka dodaje również, że przed przygotowaniem mieszkanki i umyciem nią fug można zrobić próbę na mniejszej, mniej widocznej powierzchni. Odradza też używanie "mikstury" na fugach wykonanych z naturalnego kamienia.

Źródło: Instagram/https/Mop_ktory_wymiata

Więcej o: