Weź stary garnek i zanieś do ogrodu. Sąsiedzi będą zaglądać zza płotu i zaraz zrobią to samo

Wyrzucasz stare garnki do śmieci? Nie musisz tego robić. Warto zanieść je do ogrodu i nadać im drugie życie. Okazuje się, że to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zaimponowanie sąsiadom oraz bliskim. Jak wykorzystać stare garnki w ogrodzie?

Coraz więcej osób żyje świadomie i stara się działać w duchu idei zero waste. Polega ona na ponownym wykorzystaniu rzeczy, które niektórzy z nas już dawno wyrzuciliby do śmieci. Okazuje się, że możesz nadać drugie życie starym, brzydkim garnkom. Zanieś je do ogrodu, a sąsiadka przetrze oczy ze zdumienia. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Jak wykorzystać stare garnki w ogrodzie? Zrób to, a sąsiedzi nie uwierzą własnym oczom

Okazuje się, że stare, zużyte garnki możesz przeznaczyć na darmowe doniczki w ogrodzie. Zaoszczędzisz dzięki temu wiele pieniędzy, bo przedmioty często nie należą do tanich, a ponadto nie przyczynisz się do dodatkowego zaśmiecania środowiska. Poza tym taka doniczka jest wyjątkowa i możesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał identycznej.

Nie masz starych garnków, a marzy ci się nietypowa doniczka? Nic nie stoi na przeszkodzie, by popytać znajomych i rodzinę, czy przypadkiem takich nie mają. Możesz też zerknąć na grupy na platformach społecznościowych, na których ludzie często zamieszczają posty z informacją, że oddadzą za darmo stare, niepotrzebne im przedmioty. Możliwe, że akurat trafi się jakiś stary garnek.

Do czego wykorzystać stare garnki? Oto jak przerobić je na doniczki

Przerobienie garnka na doniczkę zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Niektórzy decydują się na zdrapywanie i ponowne farbowanie, podczas gdy inni wolą naturalny efekt i nie starają się zbytnio zmieniać ich wyglądu. Możesz przetrzeć garnek papierem ściernym i nałożyć warstwę emalii, a możesz też zdecydować się na efektowne zdobienie kolorami, doklejanie ozdób itd. Nie zapomnij jedynie o porobieniu 2-3 dziurek na dnie garnka, które będą służyć odprowadzaniu wody. Pomoże ci w tym wiertarka.

Więcej o: