Mąż nawet nie zdaje sobie sprawy, czym myję kafelki w łazience. Podkradam mu jedną rzecz

Warto regularnie dbać o płytki w łazience, dzięki czemu będą się pięknie błyszczeć i cieszyć oko. Nie musisz wykorzystywać drogich środków ze sklepu, bo tańsze zamienniki już masz. Ja podkradam mężowi jedną rzecz, dzięki której kafle lśnią nowością.

Praktycznie każdy wie, jak istotne jest regularne i dokładne sprzątanie łazienki. Nie należy przy tym pomijać płytek, na których szybko osiada brud, kurz, resztki z kosmetyków i inne nieestetyczne zabrudzenia. Choć pozornie wydaje się, że wystarczy sięgnąć po sklepowy, przeznaczony płytkom detergent, nie zawsze spełnia on swoją rolę. Z tego względu warto wypróbować inne, na pierwszy rzut oka nietypowe metody. Ja na przykład podkradam mężowi jedną rzecz, dzięki której kafelki są czyste, jak nigdy wcześniej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czym najlepiej myć kafelki? Wykorzystaj piankę do golenia

Okazuje się, że zamiast silnych i drażniących środków czyszczących, do kafli możesz wykorzystać piankę do golenia. Metoda jest tańsza, a na dodatek skuteczna. Co należy zrobić? Nałóż produkt na zabrudzone kafelki i delikatnie rozprowadź. Możesz posłużyć się miękką stroną gąbki lub delikatną ściereczką. Nie stosuj popularnych druciaków, które zarysują i zniszczą powierzchnię. Odczekaj około 20 minut i zmyj resztki pianki wilgotną ściereczką. W razie potrzeby powtórz działanie.

Czym myć płytki, żeby się błyszczały? Wykorzystaj tabletkę do zmywarki

Trikiem, dzięki któremu płytki będą się pięknie błyszczeć, jest wykorzystanie popularnych tabletek do zmywarki. Zaledwie jedna kapsułka wystarczy, by uzyskać efekt jak z magazynu o wystroju wnętrz. Wszystko ze względu na skład produktu, który nabłyszcza, rozpuszcza tłuszcz i zmiękcza wodę. Rozpuść tabletkę w misce z gorącą wodą, a gdy lekko ostygnie, zanurz w roztworze miękką ściereczkę. Czyść kafle dokładnie, nie pomijając żadnego fragmentu powierzchni. Pozostałością płynu możesz też z powodzeniem wyczyścić podłogę. Wykorzystaj w tym cel mopa z końcówką z mikrofibry.

Więcej o: