Jak pozbyć się smrodu ze słoików? Rozetrzyj na pył i zalej. Brzydka woń zniknie w jedną noc

Praktycznie każdy z nas zetknął się z sytuacją, kiedy po opróżnieniu i umyciu słoika w jego wnętrzu wciąż utrzymuje się nieprzyjemny zapach. Jak usunąć smród ze słoika szybko i skutecznie? Oto kilka praktycznych domowych patentów.

jeśli chodzi o ograniczanie ilości odpadów, zawsze lepiej jest wykorzystać to, co masz, niż kupować nowe rzeczy. Włączając w to również słoiki z różnego rodzaju przetrworami. Problemem, który pojawia się przed chęcią ich ponownego użycia, jest nieprzyjemny zapach, który mimo kilku prób czyszczenia i mycia wciąż jest wyraźnie wyczuwalny. Oto kilka wskazówek, dzięki którym zrobisz to w jednym podejściu, nie marnując czasu ani pieniędzy.

Zobacz wideo Czas na przetwory! Jak przygotować kurki i czereśnie, zawekować słoiki i odkleić z nich etykiety?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się smrodu ze słoików? Zapomnij o czasochłonnym myciu i szorowaniu

Wiele popularnych artykułów kuchennych można kupić w słoikach. Na przykład dżem, musztarda, sos do makaronu, masło orzechowe, majonez… lista jest długa. Jeśli więc chcesz powiększyć kolekcję słoików, następnym razem, gdy będziesz robić zakupy spożywcze, sprawdź, które produkty możesz kupić w szklanym słoiku zamiast w plastikowym. Zanim jednak użyjemy ich ponownie, będziemy chcieli usunąć nieprzyjemny zapach, który mimo wielu prób, wciąż jest wyczuwalny. Oto kilka skutecznych metod usuwania smrodu ze słoików.

  • Ocet sam w sobie może mieć dość silny zapach, ale jest też niesamowity w usuwaniu innych zapachów. Napełnij słoik destylowanym białym octem i wodą w proporcjach 1:1, a następnie zdejmij pokrywkę i pozostaw mieszaninę na noc. Z rana, umyj jeszcze raz słoik ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń i wysusz. Po takim zabiegu po brzydkim zapachu nie powinno być śladu.
  • Gorczyca lub musztarda. Roztarte ziarna gorczycy zalej ciepłą wodą w słoiku i odstaw całość na cały dzień. Podobne rezultaty przyniesie musztarda, której głównym składnikiem jest gorczyca. Jej roztwór z wodą, działając tak samo jak z ziarnami, usunie z wnętrza słoików nieprzyjemną woń.

Jak usunąć etykietę ze słoika? Niezawodny sposób z sodą oczyszczoną oraz olejem

Usunięcie naklejek ze szklanych słoików może przysporzyć nam wiele nerwów. Na szczęście nie zawsze musi tak być. Oto szybka i naturalna metoda usuwania resztek kleju oraz naklejek z powierzchni słoików. Dodatkowo zapobiegamy rozwojowi grzybów i bakterii, które mogą się rozwijać na etykietach. Jedyne czego potrzebujesz to soda oczyszczona, olej oraz szorstka gąbka.

  1. Przygotuj pastę z sody oczyszczonej i dowolnego oleju kuchennego w równych częściach.
  2. Następnie posmaruj mieszaniną etykietę.
  3. Pozostaw na noc, a następnie wyszoruj gąbką.
Więcej o: