Tak mogłyby wyglądać księżniczki z bajek w rzeczywistości? "Fiona jak typowa nauczycielka"

Dużo dziewczynek w dzieciństwie marzy, by zostać księżniczką Disneya. Wielu fanów animacji zastanawia się też, jak rysunkowe postacie wyglądałyby w rzeczywistości. W udzieleniu odpowiedzi pomogła sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja nie od dziś pomaga zwizualizować czasem niecodzienne wyobrażenia internautów. Choć szczyt popularności osiągnęły całkiem niedawno, głównie za sprawą głośnego Midjourney, to prace z wykorzystaniem AI pojawiały się już od jakiegoś czasu. Niezmiennie dzięki nim fani mogą poznać odpowiedź na często niecodzienne pytania i zrealizować kreatywne wizje, o jakich nie śniło się filozofom.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Natalia Nykiel zaśpiewała hit Disneya. "To była wielka nobilitacja. Śpiewam tę piosenkę na koncertach do dziś"

Jak wyglądałyby księżniczki Disneya, gdyby istniały naprawdę? W ruch poszła AI

W 2022 roku tiktoker Tony Aube, na co dzień zajmujący się sztuczną inteligencją i nowoczesnymi technologiami, opublikował na swoim profilu filmik, w którym odpowiedział na jedno z wielu pytań trapiących fanów animacji. Chodzi o to, jak wyglądałyby księżniczki z bajek Disneya, gdyby żyły naprawdę. Tony Aube zrealizował te wyobrażenia dzięki sztucznej inteligencji, a filmik szybko stał się viralem.

Fani mogli się więc dowiedzieć, jak mogłaby wyglądać realistyczna Elsa z "Krainy Lodu", Dżasmina z "Aladyna" czy Vaiana (w Stanach Zjednoczonych - Moana) z "Vaiana: Skarb oceanu". Tiktoker pokazał nawet Fionę ze "Shreka", choć postać ta z Disneyem nie ma zbyt wiele wspólnego, należy bowiem do wytwórni DreamWorks.

Księżniczki Disneya jako realistyczne postaci? "Niesamowite"

Film obejrzano ponad 14 mln razy, nie brakuje też komentarzy będących pod wrażeniem internautów. Trzeba przyznać, że wielu zaznaczało, iż Fiona nie jest przecież księżniczką Disneya, postać należy bowiem do innej wytwórni. Zachwytów nie było jednak dość. Tak jak kolejnych propozycji czy komentarzy doszukujących się podobieństwa wizualizacji do prawdziwych postaci, w tym aktorek i celebrytek. Elsa przypominała im Elisabeth Moss, a Fiona - Khloe Kardashian z pierwszego sezonu reality show. Niektórzy komentujący zwracali jednak uwagę na to, że zrealizowane przez SI wizje wyglądają nieco niepokojąco.

Fiona wygląda jak typowa nauczycielka angielskiego w gimnazjum.
Dżasmina nadal najpiękniejsza.
Sztuczna inteligencja lepiej renderuje niż Disney.
Więcej, błagam!
Czy tylko mnie się wydaje, że one mają dziwne oczy? I tak niesamowite.
Więcej o: