Batalia w sądzie trwała 8 lat. Halle Berry będzie płacić mężowi alimenty. Nie ona jedyna

Po ośmiu latach batalii w sądzie Halle Berry udało się sfinalizować rozwód z Olivierem Martinezem. Niestety, wyrok nie okazał się dla niej korzystny, gwiazda będzie musiała mu bowiem płacić alimenty. To nie pierwszy raz i niejedyne takie rozstrzygnięcie rozwodu wśród znanych aktorek i piosenkarek.

Gwiazda ma na koncie wiele sukcesów w życiu zawodowym, ale jej osobiste życie nie jest już tak kolorowe. To nie pierwsze takie rozstanie dla Halle Berry. Aktorka w 2010 roku sfinalizowała rozwód z Gabrielem Aubrym, z którym ma córkę Nahlę. Decyzją sądu musi mu płacić 16 tysięcy dolarów miesięcznie (ok. 66 tys. zł) na utrzymanie dziecka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Natalia Szroeder jeździła za zespołem Myslovitz i Arturem Rojkiem. "Nigdy nie byłam niebezpieczną fanką"

Halle Berry rozwiodła się po ośmiu latach batalii w sądzie. Musi płacić byłemu

Małżeństwo trwało dwa lata, ale rozwód Halle Berry z Olivierem Martinezem ciągnął się osiem lat. Papiery do sądu trafiły w 2015 roku, ale długo trwało rozwiązanie kwestii dotyczącej opieki nad dzieckiem, synem Maceo. Po latach udało im się osiągnąć porozumienie. Jak wylicza Plejada, Berry będzie płacić Martinezowi 8 tys. dolarów miesięcznie, na jego konto ma także przelewać 4,3 proc. dochodów w ramach alimentów dodatkowych. Podzielona została także opieka nad synem, ale to na aktorce spoczywa obowiązek opłacania prywatnej szkoły i innych kosztów związanych z nauką.

Mel B musiała płacić 40 tysięcy dolarów miesięcznie byłemu mężowi. Znęcał się nad nią

Budzącą, jak się wydaje, słuszne kontrowersje jest też sprawa rozwodu Mel B. Wokalistka, która największą popularność zawdzięcza występom w zespole Spice Girls, w 2017 roku rozwiodła się z mężem, producentem muzycznym Stephenem Belafonte’em. Melanie Brown decyzją sądu musiała płacić byłemu mężowi alimenty w wysokości 40 tysięcy dolarów miesięcznie (ponad 160 tysięcy zł) do czasu ostatecznego wyroku. Nie to jednak oburzyło fanów artystki. Belafonte znęcał się nad nią bowiem fizycznie i psychicznie i sąd dobrze o tym wiedział. Ostateczny wyrok zapadł w sierpniu 2018 roku. Poza jednorazowymi kosztami sięgającymi miliona dolarów, Mel B nakazano płacić co miesiąc alimenty w wysokość 5 tysięcy dolarów.

Britney Spears musi byłemu mężowi płacić 40 tysięcy dolarów. Wcześniej straciła opiekę nad synami

Britney Spears we wrześniu 2004 roku wyszła za mąż za Kevina Federline’a. Rok później na świat przyszedł ich syn, Sean, w 2006 roku - Jayden. W tym samym roku Britney złożyła pozew o rozwód. Rozstanie sfinalizowano w 2007 roku, a na początku 2008 roku, po załamaniu nerwowym i hospitalizacji, straciła prawa do opieki nad synami. Choć udało jej się odzyskać część praw, sąd zdecydował, że miała płacić byłemu mężowi 20 tysięcy dolarów miesięcznie w ramach alimentów na dzieci. W 2023 roku kwota ta wzrosła do 40 tysięcy dolarów. Jakiś czas temu Kevin Federline stwierdził, że zamierza przeprowadzić się z dziećmi na Hawaje. Zgodnie z prawem, alimenty na dzieci muszą być tam płacone do ukończenia przez nie 23. roku życia.

Więcej o: